Totem (7.x-1.0-beta6) - en to sv translation catalogue (90 entries)

en: Home
sv: Hem

en: Title
sv: Titel

en: Body
sv: Brödtext

en: user
sv: användare

en: Register
sv: Registrera

en: Approve
sv: Godkänn

en: Delete
sv: Radera

en: Content
sv: Innehåll

en: Email address
sv: E-postadress

en: Private
sv: Privat

en: Subject
sv: Ämne

en: Cancel
sv: Avbryt

en: Remove
sv: Ta bort

en: Description
sv: Beskrivning

en: Tags
sv: Etiketter

en: Resources
sv: Resurser

en: Overview
sv: Översikt

en: File
sv: Fil

en: register
sv: registrera

en: Edit
sv: Redigera

en: Search
sv: Sök

en: Message
sv: Meddelande

en: Password
sv: Lösenord

en: - None -
sv: - Ingen -

en: Image
sv: Bild

en: Settings
sv: Inställningar

en: Name
sv: Namn

en: Help
sv: Hjälp

en: Event
sv: Händelse

en: Advanced search
sv: Avancerad sökning

en: Upload
sv: Ladda upp

en: Continue
sv: Fortsätt

en: Files
sv: Filer

en: All
sv: Alla

en: Post
sv: Inlägg

en: Inbox
sv: Inkorg

en: Filter
sv: Filtrera

en: Location
sv: Plats

en: Members
sv: Medlemmar

en: Events
sv: Aktiviteter

en: Select all
sv: Välj alla

en: First name
sv: Förnamn

en: Last name
sv: Efternamn

en: Log in
sv: Logga in

en: Close
sv: Stäng

en: 1 item | @count items
sv[0]: 1 artikel
sv[1]: @count artiklar

en: Your search yielded no results
sv: Din sökning gav inget resultat

en: Please enter some keywords.
sv: Var vänlig ange några nyckelord.

en: Languages
sv: Språk

en: Your message has been sent.
sv: Ditt meddelande har skickats.

en: RSS Feed
sv: RSS-flöde

en: Sorry, unrecognized username or password.
sv: Beklagar, okänt användarnamn eller lösenord.

en: Login attempt failed for %user.
sv: Inloggning misslyckades för %user.

en: Loading...
sv: Laddar...

en: Reset password
sv: Återställ lösenord

en: Collection
sv: Samling

en: Reply
sv: Besvara

en: Loading
sv: Laddar

en: Edit comment
sv: Redigera kommentar

en: Featured
sv: Framhävd

en: Send message
sv: Skicka meddelande

en: Skip to main content
sv: Hoppa till huvudinnehåll

en: Containing any of the words
sv: Innehåller något av orden

en: Containing the phrase
sv: Innehåller frasen

en: Containing none of the words
sv: Innehåller inget av orden

en: Only of the type(s)
sv: Endast av typen/typerna

en: About
sv: Om

en: Report
sv: Rapportera

en: User account
sv: Användarkonto

en: Dates
sv: Datum

en: Main menu
sv: Huvudmeny

en: @interval ago
sv: @interval sedan

en: Resource
sv: Resurs

en: Write new message
sv: Skriv nytt meddelande

en: Edit @type
sv: Redigera @type

en: The previous action can be <a href="!undo">undone</a>.
sv: Tidigare åtgärd kan <a href="!undo">ångras</a>.

en: User menu
sv: Användarmeny

en: (active tab)
sv: (aktiv flik)

en: Sorry, too many failed login attempts from your IP address. This IP address is temporarily blocked. Try again later or <a href="@url">request a new password</a>.
sv: Tyvärr, för många misslyckade inloggningsförsök från din IP-adress. Denna IP-adress är tillfälligt spärrad. Försök igen senare, eller <a href="@url">begär ett nytt lösenord</a>.

en: Sorry, there has been more than one failed login attempt for this account. It is temporarily blocked. Try again later or <a href="@url">request a new password</a>. | Sorry, there have been more than @count failed login attempts for this account. It is temporarily blocked. Try again later or <a href="@url">request a new password</a>.
sv[0]: Tyvärr, det har varit mer än en misslyckad inloggning för detta konto. Det är för tillfället spärrat. Försök igen senare, eller <a href="@url">begär ett nytt lösenord</a>.
sv[1]: Tyvärr, det har varit mer än @count misslyckade inloggningar för detta konto. Det är för tillfället spärrat. Försök igen senare, eller <a href="@url">begär ett nytt lösenord</a>.

en: Basic page
sv: Enkel sida

en: Add
sv: Lägg till

en: Privacy Policy
sv: Integritetspolicy

en: Search is currently disabled.
sv: Sökning är för närvarande inaktiverad.

en: %type_name: Create new content
sv: %type_name: Skapa nytt innehåll

en: Footer menu
sv: Sidfotsmeny

en: Sign in
sv: Logga in

en: Forgot your password?
sv: Glömt ditt lösenord?

en: media item
sv: mediaobjekt

en: media items
sv: mediaobjekt
