Touch (7.x-1.8) - en to fr translation catalogue (19 entries)

en: Home
fr: Accueil

en: Content
fr: Contenu

en: Comments
fr: Commentaires

en: Help
fr: Aide

en: Core
fr: Cœur

en: Header
fr: Entête

en: Footer
fr: Pied de page

en: Add new comment
fr: Ajouter un commentaire

en: You are here
fr: Vous êtes ici

en: Skip to main content
fr: Aller au contenu principal

en: Primary tabs
fr: Onglets principaux

en: Secondary tabs
fr: Onglets secondaires

en: Main menu
fr: Menu principal

en: First Sidebar
fr: Première barre latérale

en: Secondary menu
fr: Menu secondaire

en: Twitter Username
fr: Nom d'utilisateur Twitter

en: Search Box
fr: Champ de recherche

en: Highlighted
fr: Mis en évidence

en: By !username on !datetime
fr: Par !username le !datetime
