Tournament (7.x-1.0) - en to ast translation catalogue (41 entries)

en: Home
ast: Entamu

en: Status
ast: Estáu

en: Delete
ast: Desaniciar

en: Submit
ast: Unviar

en: Username
ast: Nome d'usuariu

en: Confirm
ast: Confirmar

en: Cancel
ast: Encaboxar

en: Remove
ast: Desaniciar

en: Disable
ast: Desactivar

en: More
ast: Más

en: Yes
ast: Sí

en: No
ast: Non

en: Edit
ast: Editar

en: Date
ast: Data

en: Size
ast: Tamañu

en: None
ast: Nengún

en: Message
ast: Mensax

en: Password
ast: Clave

en: Weight
ast: Pesu

en: Link
ast: Enllaz

en: Settings
ast: Preferencies

en: Name
ast: Nome

en: Import
ast: Importar

en: General settings
ast: Preferencies Xenerales

en: Preview
ast: Entever

en: Save
ast: Guardar

en: Time
ast: Hora

en: View
ast: Vista

en: Advanced settings
ast: Axustes avanzaos

en: The username %name does not exist.
ast: El usuariu %name nun esiste.

en: Updated
ast: Anováu

en: User
ast: Usuariu

en: User ID
ast: ID del usuariu

en: Created
ast: Fechu

en: Active
ast: Activu

en: Comment
ast: Comentariu

en: Details
ast: Detalles

en: System
ast: Sistema

en: Save changes
ast: Guardar cambeos

en: Profile
ast: Perfil

en: Finished
ast: Completáu
