Tournament (7.x-1.0) - en to ka translation catalogue (47 entries)

en: Home
ka: მთავარი

en: Next
ka: შემდეგი

en: Status
ka: სტატუსი

en: Delete
ka: წაშლა

en: Submit
ka: დადასტურება

en: Username
ka: მომხმარებელი

en: Confirm
ka: დადასტურება

en: Cancel
ka: გაუქმება

en: Remove
ka: ამოშლა

en: Public
ka: საჯარო

en: Disable
ka: გამორთვა

en: More
ka: მეტი

en: Action
ka: ოპერაცია

en: Yes
ka: დიახ

en: No
ka: არა

en: Edit
ka: რედაქტირება

en: Date
ka: თარიღი

en: Size
ka: ზომა

en: None
ka: არცერთი

en: Message
ka: შეტყობინება

en: Password
ka: პაროლი

en: Weight
ka: წონა

en: Link
ka: ბმული

en: Settings
ka: პარამეტრები

en: Name
ka: სახელი

en: Import
ka: იმპორტი

en: General settings
ka: ზოგადი პარამეტრები

en: Time
ka: დრო

en: Advanced settings
ka: დამატებითი პარამეტრები

en: Updated
ka: განახლებულია

en: User
ka: მომხმარებელი

en: User ID
ka: მომხმარებლის ID

en: Created
ka: შექმნილია

en: Active
ka: აქტიური

en: Comment
ka: კომენტარი

en: Score
ka: ქულა

en: User role
ka: მომხმარებლის როლი

en: Warning
ka: გაფრთხილება

en: Advanced
ka: გაფართოებული

en: Details
ka: დეტალები

en: System
ka: სისტემა

en: Save changes
ka: ცვლილებების შენახვა

en: Random
ka: შემთხვევითი

en: Profile
ka: პროფილი

en: Duration
ka: ხანგრძლივობა

en: User name
ka: მომხმარებლის სახელი

en: Finished
ka: დასრულებულია
