Tournament (7.x-1.0) - en to kn translation catalogue (67 entries)

en: Home
kn: ನೆಲೆ

en: Next
kn: ಮುಂದಕ್ಕೆ

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Submit
kn: ಸಲ್ಲಿಸಿ

en: Username
kn: ಬಳಕೆದಾರ ಹೆಸರು

en: Confirm
kn: ದೃಢೀಕರಣೆ

en: Cancel
kn: ರದ್ದುಗೊಳಿಸು

en: Remove
kn: ತೆಗೆದುಹಾಕು

en: Public
kn: ಸಾರ್ವಜನಿಕ

en: Disable
kn: ಅಶಕ್ತಗೊಳಿಸು

en: More
kn: ಹೆಚ್ಚಿನ

en: Action
kn: ಕಾರ್ಯ

en: Yes
kn: ಸರಿ

en: No
kn: ಇಲ್ಲ

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: Date
kn: ದಿನಾಂಕ

en: Size
kn: ಗಾತ್ರ

en: None
kn: ಯಾವುದೂ ಇಲ್ಲ

en: This action cannot be undone.
kn: ಈ ಕ್ರಿಯೆ ಶಾಶ್ವತ

en: Message
kn: ಸಂದೇಶ

en: Password
kn: ಗುಪ್ತಪದ

en: Weight
kn: ತೂಕ

en: Link
kn: ಕೊಂಡಿ

en: Settings
kn: ಸಿದ್ಧತೆಗಳು

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: Import
kn: ಆಮದು

en: Back
kn: ಹಿಂದಕ್ಕೆ

en: Preview
kn: ಅವಲೋಕನ

en: Save
kn: ಉಳಿಸಿ

en: Time
kn: ಸಮಯ

en: View
kn: ನೋಡು

en: The username %name does not exist.
kn: %name ಅನ್ನುವ ಸದಸ್ಯರ ಹೆಸರು ಅಸ್ಥಿತ್ವದಲ್ಲಿ ಇಲ್ಲ

en: Updated
kn: ಅಪ್‌ಡೇಟ್‌ ಮಾಡಲಾಗಿದ್ದು

en: User
kn: ಬಳಕೆದಾರ

en: User ID
kn: ಬಳಕೆದಾರನ ಐಡಿ

en: Created
kn: ನಿರ್ಮಿಸಲಾಗಿದೆ

en: Active
kn: ಸಕ್ರಿಯ

en: Comment
kn: ಅಭಿಪ್ರಾಯ

en: Score
kn: ಅಂಕ

en: Warning
kn: ಎಚ್ಚರಿಕೆ

en: Advanced
kn: ಸುಧಾರಿತ

en: Details
kn: ವಿವರಣೆಗಳು

en: System
kn: ಗಣಕ

en: Members
kn: ಸದಸ್ಯರುಗಳು

en: Start date
kn: ಆರಂಭದ ದಿನಾಂಕ

en: W
kn: ಪಶ್ಛಿಮ

en: Random
kn: ಮನಸ್ಸಿಗೆ ಬಂದಂತೆ

en: Profile
kn: ಪ್ರೊಫೈಲ್‌

en: Level
kn: ಸ್ತರ

en: Duration
kn: ಕಾಲಾವಧಿ

en: Pending
kn: ಬಾಕಿ ಇರುವ

en: Accept
kn: ಅಂಗೀಕರಿಸು

en: Replace
kn: ಬದಲಾಯಿಸು

en: User name
kn: ಬಳಕೆದಾರ ಹೆಸರು

en: Join
kn: ಸೇರು

en: Privacy
kn: ಗೌಪ್ಯತೆ

en: Finished
kn: ಮುಗಿಸಲಾಗಿದೆ

en: 1 week
kn: ೧ ವಾರ

en: Competition
kn: ಸ್ಪರ್ಧೆ

en: Matches
kn: ತಾಳೆಗಳು

en: Member
kn: ಸದಸ್ಯ

en: Registered
kn: ನೋಂದಾಯಿಸಲಾದ

en: In progress
kn: ಪ್ರಗತಿಯಲ್ಲಿದೆ

en: Password required
kn: ಗುಪ್ತಪದ ಅಗತ್ಯವಿದೆ

en: Reject
kn: ತಿರಸ್ಕರಿಸು

en: Leave
kn: ಬಿಟ್ಟುಬಿಡು
