Tournament (7.x-1.0) - en to mr translation catalogue (47 entries)

en: Home
mr: मुख्य पान

en: Next
mr: पुढील

en: Status
mr: वर्तमानस्थिती

en: Delete
mr: मिटवा

en: Submit
mr: सुपूर्द करणे

en: Username
mr: सदस्यनाम

en: Confirm
mr: नक्की करा

en: Cancel
mr: रद्द

en: Remove
mr: काढा

en: Public
mr: सार्वजनिक

en: Disable
mr: असमर्थ

en: More
mr: अधिक

en: Action
mr: कृती

en: Yes
mr: हो

en: No
mr: नाही.

en: Edit
mr: संपादन

en: Date
mr: दिनांक

en: Size
mr: आकार

en: None
mr: काहीच नाही

en: This action cannot be undone.
mr: ही कृती परत घेता येणार नाही.

en: Message
mr: संदेश

en: Password
mr: परवलीचा शब्द

en: Weight
mr: मुल्य

en: Link
mr: दुवा

en: Settings
mr: संरचना

en: Name
mr: नाव

en: Import
mr: आयात

en: General settings
mr: सामान्य संरचना

en: Back
mr: मागे

en: Preview
mr: पुर्वदृश्य

en: Save
mr: संरक्षीत

en: Time
mr: वेळ

en: View
mr: बघा

en: The username %name does not exist.
mr: %name हे सदस्य नाम अस्तीत्वात नाही

en: Updated
mr: सुधारित

en: Every hour
mr: प्रत्येक तास

en: Participant
mr: सहभागी असणारे

en: User
mr: सदस्य

en: Created
mr: प्रकाशन

en: Active
mr: सक्रिय

en: Comment
mr: प्रतिक्रिया

en: 2 months
mr: २ महिने

en: 3 months
mr: ३ महिने

en: Save changes
mr: बदल संरक्षित करा

en: Random
mr: अननुक्रमाने

en: Admin
mr: व्यवस्थापक

en: View mode
mr: दृश्य प्रस्थिती
