Tournament (7.x-1.0) - en to ro translation catalogue (70 entries)

en: Home
ro: Acasă

en: Next
ro: Următor

en: Status
ro: Stare

en: Delete
ro: Șterge

en: Submit
ro: Trimite

en: Username
ro: Nume utilizator

en: Confirm
ro: Confirmă

en: Cancel
ro: Anulare

en: Remove
ro: Elimină

en: Disable
ro: Dezactivare

en: More
ro: Mai multe

en: Action
ro: Acțiune

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: Edit
ro: Editați

en: Date
ro: Data

en: Size
ro: Mărime

en: None
ro: Nimic

en: This action cannot be undone.
ro: Această acțiune nu are cale de întoarcere.

en: Message
ro: Mesaj

en: Password
ro: Parolă

en: Weight
ro: Greutate

en: Link
ro: Legătură

en: Settings
ro: Setări

en: Name
ro: Nume

en: General settings
ro: Setări generale

en: Back
ro: Înapoi

en: Preview
ro: Previzualizare

en: Save
ro: Salvare

en: Time
ro: Ora

en: View
ro: Afișează

en: Advanced settings
ro: Setări avansate

en: The username %name does not exist.
ro: Utilizatorul  %name nu există.

en: Updated
ro: Actualizat

en: User
ro: Utilizator

en: User ID
ro: ID utilizator

en: Created
ro: Creat

en: Active
ro: Activ

en: Comment
ro: Comentariu

en: Score
ro: Scor

en: User role
ro: Rol utilizator

en: Warning
ro: Avertizare

en: Advanced
ro: Avansat

en: Details
ro: Detalii

en: System
ro: Sistem

en: Members
ro: Membri

en: Start date
ro: Data de început

en: W
ro: V

en: Save changes
ro: Salvare schimbări

en: Random
ro: Aleatoriu

en: Profile
ro: Profil

en: Duration
ro: Durată

en: Are you sure you want to delete %name?
ro: Sunteți sigur că doriți să ștergeți %name?

en: Pending
ro: În așteptare

en: User name
ro: Nume utilizator

en: Username not found
ro: Utilizatorul nu a fost găsit

en: Finished
ro: Finalizat

en: 1 week
ro: 1 săptămână

en: Participants
ro: Participanţi

en: Admin
ro: Administrator

en: In progress
ro: În desfășurare

en: By @name
ro: De @name

en: Deadline
ro: Termen limită

en: Cancel account
ro: Anulare cont

en: Group @group
ro: Grupul @group

en: Name (raw)
ro: Nume (brut)

en: Edit !title
ro: Editează !title

en: View mode
ro: Mod de vizualizare

en: Enable to override this field's links.
ro: Permite suprascrierea legăturilor acestui câmp.

en: Entity types
ro: Tipuri de entități
