Tournament (7.x-1.1) - en to da translation catalogue (83 entries)

en: Home
da: Hjem

en: Next
da: Næste

en: Delete
da: Slet

en: Submit
da: Indsend

en: Username
da: Brugernavn

en: Confirm
da: Bekræft

en: Cancel
da: Annullér

en: Remove
da: Fjern

en: Public
da: Offentlig

en: Disable
da: Deaktivér

en: More
da: Mere

en: Action
da: Handling

en: Yes
da: Ja

en: No
da: Nej

en: Edit
da: Redigér

en: Date
da: Dato

en: Size
da: Størrelse

en: None
da: Ingen

en: This action cannot be undone.
da: Denne handling kan ikke fortrydes.

en: Message
da: Meddelelse

en: Password
da: Adgangskode

en: Weight
da: Vægt

en: Settings
da: Indstillinger

en: Name
da: Navn

en: Import
da: Importér

en: General settings
da: Generelle indstillinger

en: Back
da: Tilbage

en: Preview
da: Gennemse

en: Save
da: Gem

en: Time
da: Tid

en: View
da: Vis

en: Advanced settings
da: Avancerede indstillinger

en: Teaser
da: Smagsprøve

en: The username %name does not exist.
da: Brugernavnet %name findes ikke.

en: Updated
da: Opdateret

en: Every hour
da: Hver time

en: User
da: Bruger

en: User ID
da: Bruger ID

en: Created
da: Oprettet

en: Active
da: Aktiv

en: Comment
da: Kommentar

en: Score
da: Karakter

en: User role
da: Brugerrolle

en: Warning
da: Advarsel

en: Advanced
da: Avanceret

en: Details
da: Detaljer

en: Members
da: Medlemmer

en: Start date
da: Startdato

en: W
da: V

en: Save changes
da: Gem ændringer

en: Random
da: Tilfældig

en: Profile
da: Profil

en: Level
da: Niveau

en: Duration
da: Varighed

en: Are you sure you want to delete %name?
da: Er du sikker på, at du ønsker at slette %name?

en: Pending
da: Afventer

en: Replace
da: Erstat

en: No limit
da: Ingen grænse

en: Team
da: Hold

en: Match
da: Resultat

en: User name
da: Brugernavn

en: Username not found
da: Brugernavn ikke fundet

en: Join
da: Tilmeld

en: Privacy
da: Privatliv

en: Finished
da: Færdig

en: fieldset
da: feltgruppe

en: 1 week
da: 1 uge

en: Participants
da: Deltagere

en: Sign up
da: Tilmeld

en: Member
da: Medlem

en: Registered
da: Oprettet

en: Admins
da: Administratorer

en: Admin
da: Administration

en: 2 weeks
da: 2 uger

en: In progress
da: I gang

en: Leave
da: Forlad

en: By @name
da: Af @name

en: Manage members
da: Håndtér medlemmer

en: Cancel account
da: Opsig konto

en: Group @group
da: Gruppe @group

en: Name (raw)
da: Navn (rå data)

en: Enable to override this field's links.
da: Tilsidesæt feltets links.

en: Entity types
da: Enheds typer
