Tournament (7.x-1.1) - en to hr translation catalogue (60 entries)

en: Home
hr: Početna

en: Next
hr: Sljedeći

en: Delete
hr: Ukloni

en: Submit
hr: Pošalji

en: Username
hr: Korisničko ime

en: Confirm
hr: Potvrdite

en: Cancel
hr: Otkaži

en: Remove
hr: Ukloni

en: Public
hr: Javno

en: Disable
hr: Onemogući

en: More
hr: Više

en: Action
hr: Akcija

en: Yes
hr: Da

en: No
hr: Ne

en: Edit
hr: Uredi

en: Date
hr: Datum

en: Size
hr: Veličina

en: None
hr: Nema

en: This action cannot be undone.
hr: Neopoziva radnja.

en: Message
hr: Poruka

en: Password
hr: Lozinka

en: Weight
hr: Težina

en: Link
hr: Poveznica

en: Settings
hr: Postavke

en: Name
hr: Naziv

en: Import
hr: Uvezi

en: General settings
hr: Opće postavke

en: Back
hr: Natrag

en: Preview
hr: Pregled

en: Save
hr: Spremi

en: Time
hr: Vrijeme

en: View
hr: Pregled

en: Advanced settings
hr: Napredne postavke

en: Teaser
hr: Mamac

en: The username %name does not exist.
hr: Korisničko ime %name ne postoji.

en: Updated
hr: Osvježeno

en: User
hr: Korisnik

en: User ID
hr: ID korisnika

en: Created
hr: Stvoreno

en: Active
hr: Aktivno

en: Comment
hr: Komentar

en: Score
hr: Rezultat

en: User role
hr: Korisnička uloga

en: Warning
hr: Upozorenje

en: Advanced
hr: Napredno

en: Details
hr: Detalji

en: System
hr: Sustav

en: W
hr: Z

en: Save changes
hr: Spremi promjene

en: Random
hr: Nasumično

en: Profile
hr: Profil

en: Level
hr: Nivo

en: Duration
hr: Trajanje

en: Are you sure you want to delete %name?
hr: Jeste li sigurni da želite obrisati %name?

en: Finished
hr: Završeno

en: 1 week
hr: 1 tjedan

en: Participants
hr: Sudionici

en: Alias
hr: Nadimak

en: By @name
hr: Od @name

en: Cancel account
hr: Otkaži račun
