Tournament (7.x-1.1) - en to pl translation catalogue (92 entries)

en: Home
pl: Strona główna

en: Next
pl: Dalej

en: Delete
pl: Usuń

en: Submit
pl: Zachowaj

en: Username
pl: Nazwa użytkownika

en: Confirm
pl: Potwierdź

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Remove
pl: Usuń

en: Public
pl: Publiczna

en: Disable
pl: Wyłącz

en: More
pl: Więcej

en: Action
pl: Akcja

en: Yes
pl: Tak

en: No
pl: Nie

en: Edit
pl: Edytuj

en: Date
pl: Data

en: Size
pl: Rozmiar

en: None
pl: Brak

en: This action cannot be undone.
pl: Operacja jest nieodwracalna.

en: Message
pl: Wiadomość

en: Password
pl: Hasło

en: Weight
pl: Waga

en: Link
pl: Odnośnik

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Name
pl: Nazwa

en: Import
pl: Importuj

en: General settings
pl: Ustawienia ogólne

en: Back
pl: Wstecz

en: Preview
pl: Podgląd

en: Save
pl: Zapisz

en: Time
pl: Czas

en: View
pl: Widok

en: Advanced settings
pl: Ustawienia zaawansowane

en: Teaser
pl: Skrót

en: The username %name does not exist.
pl: Nie istnieje użytkownik o nazwie %name.

en: Updated
pl: Uaktualniono

en: Every hour
pl: Co godzinę

en: Participant
pl: Uczestnik

en: User
pl: Użytkownik

en: User ID
pl: ID użytkownika

en: Created
pl: Utworzono

en: Active
pl: Aktywne

en: Comment
pl: Komentarz

en: Score
pl: Wynik

en: User role
pl: Rola użytkownika

en: Warning
pl: Ostrzeżenie

en: Advanced
pl: Zaawansowane

en: 3 months
pl: 3 miesiące

en: Details
pl: Szczegóły

en: Members
pl: Członkowie

en: Start date
pl: Data początkowa

en: Save changes
pl: Zapisz zmiany

en: Random
pl: Losowo

en: Profile
pl: Profil

en: Level
pl: Poziom

en: Duration
pl: Czas trwania

en: Are you sure you want to delete %name?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć %name?

en: Pending
pl: Oczekujące

en: Accept
pl: Akceptuj

en: Replace
pl: Zamień

en: No limit
pl: Brak limitu

en: Final
pl: Końcowy

en: Team
pl: Zespół

en: Teams
pl: Drużyny

en: Match
pl: Pasuje

en: User name
pl: Nazwa użytkownika

en: Username not found
pl: Nie znaleziono użytkownika

en: Join
pl: Dołącz

en: 1 month
pl: 1 miesiąc

en: Privacy
pl: Prywatność

en: Finished
pl: Ukończono

en: fieldset
pl: grupa pól

en: 1 week
pl: 1 tydzień

en: Participants
pl: Uczestnicy

en: 3 weeks
pl: 3 tygodnie

en: Sign up
pl: Zapisz się

en: Matches
pl: Pasuje

en: Seed
pl: Zalążek

en: 2 weeks
pl: 2 tygodnie

en: In progress
pl: W toku

en: Leave
pl: Opuść

en: By @name
pl: Przez @name

en: Deadline
pl: Ostateczny termin

en: Manage members
pl: Zarządzaj członkami

en: Cancel account
pl: Anuluj konto

en: Group @group
pl: Grupa @group

en: Name (raw)
pl: Nazwa (nie obrobiona)

en: View mode
pl: Tryb widoku

en: Enable to override this field's links.
pl: Włączenie pozwala nadpisywać odnośniki w tym widoku.

en: Entity types
pl: Typy encji

en: Confirmation required
pl: Wymagane potwierdzenie

en: Tournaments
pl: Turnieje
