Tournament (7.x-1.1) - en to tr translation catalogue (87 entries)

en: Home
tr: Anasayfa

en: Next
tr: Sonraki

en: Status
tr: Durum

en: Delete
tr: Sil

en: Submit
tr: Gönder

en: Username
tr: Kullanıcı adı

en: Confirm
tr: Onayla

en: Cancel
tr: İptal

en: Remove
tr: Kaldır

en: Public
tr: Açık

en: Disable
tr: Devre dışı bırak

en: More
tr: Devamı

en: Action
tr: Eylem

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: Edit
tr: Düzenle

en: Date
tr: Tarih

en: Size
tr: Boyut

en: None
tr: Hiçbiri

en: This action cannot be undone.
tr: Bu işlem geri alınamaz.

en: Message
tr: İleti

en: Password
tr: Parola

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Link
tr: Bağlantı

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Name
tr: İsim

en: Import
tr: İçeri aktar

en: General settings
tr: Genel ayarlar

en: Back
tr: Geri

en: Preview
tr: Ön izleme

en: Save
tr: Kaydet

en: Time
tr: Zaman

en: View
tr: Görüntüle

en: Advanced settings
tr: Gelişmiş ayarlar

en: Teaser
tr: Özet

en: The username %name does not exist.
tr: %name isimli kullanıcı mevcut değil.

en: Updated
tr: Güncellenme

en: Every hour
tr: Her saat

en: User
tr: Kullanıcı

en: User ID
tr: Kullanıcı ID

en: Created
tr: Oluşturulma

en: Active
tr: Etkin

en: Comment
tr: Yorum

en: Score
tr: Puan

en: User role
tr: Kullanıcı rolü

en: Warning
tr: Uyarı

en: Advanced
tr: Gelişmiş

en: Details
tr: Ayrıntılar

en: System
tr: Sistem

en: Members
tr: Üyeler

en: Start date
tr: Başlangıç Tarihi

en: W
tr: B

en: Save changes
tr: Değişiklikleri kaydet

en: Random
tr: Rastgele

en: Profile
tr: Profil

en: Level
tr: Seviye

en: Duration
tr: Süre

en: Are you sure you want to delete %name?
tr: %name kişisini silmek istediğinize emin misiniz?

en: Pending
tr: Bekleyen

en: Replace
tr: Değiştir

en: Team
tr: Takım

en: Teams
tr: Takımlar

en: User name
tr: Kullanıcı adı

en: Join
tr: Katıl

en: 1 month
tr: 1 ay
    @count ay

en: Privacy
tr: Gizlilik

en: Finished
tr: Tamamlandı

en: fieldset
tr: alan kümesi

en: Requester
tr: İstek sahibi

en: 1 week
tr: @count hafta

en: Participants
tr: Katılımcılar

en: Alias
tr: Takma ad

en: Sign up
tr: Kaydol

en: Member
tr: Üye

en: Admin
tr: Yönetim

en: In progress
tr: Devam eden

en: Leave
tr: Ayrıl

en: By @name
tr: @name tarafından

en: Manage members
tr: Üyeleri yönet

en: Cancel account
tr: Hesabı iptal et

en: Respond
tr: Cevapla

en: Group @group
tr: @group grubu

en: Name (raw)
tr: Ad (işlenmemiş)

en: View mode
tr: Görünüm kipi

en: Enable to override this field's links.
tr: Bu alanın bağlantılarını geçersiz kılmak için etkinleştir.

en: Entity types
tr: Varlık tipleri

en: You must click <strong>Save changes</strong> below to finalize any changes.
tr: Değişiklikleri kalıcı hale getirmek için <strong>Değişiklikleri kaydet</strong>e tıklamalısınız.
