Tournament (7.x-1.1) - en to uk translation catalogue (119 entries)

en: Home
uk: Головна

en: Next
uk: Наступний

en: Status
uk: Стан

en: Delete
uk: Видалити

en: Submit
uk: Надіслати

en: Username
uk: Ім'я користувача

en: Confirm
uk: Підтвердити

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Remove
uk: Вилучити

en: Public
uk: Загально-доступний

en: Disable
uk: Вимкнути

en: More
uk: Ще

en: Action
uk: Дія

en: Yes
uk: Так

en: No
uk: Ні

en: Edit
uk: Редагувати

en: Date
uk: Дата

en: Size
uk: Розмір

en: None
uk: Немає

en: This action cannot be undone.
uk: Цю дію буде неможливо відмінити.

en: Message
uk: Повідомлення

en: Password
uk: Пароль

en: Weight
uk: Вага

en: Link
uk: Посилання

en: Settings
uk: Налаштування

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Import
uk: Імпортувати

en: General settings
uk: Загальні налаштування

en: Back
uk: Назад

en: Preview
uk: Попередній перегляд

en: Save
uk: Зберегти

en: Time
uk: Час

en: View
uk: Перегляд

en: Advanced settings
uk: Розширені налаштування

en: Teaser
uk: Анонс

en: The username %name does not exist.
uk: Ім'я користувача %name не існує.

en: Updated
uk: Оновлено

en: Every hour
uk: Щогодини

en: Participant
uk: Учасник

en: User
uk: Користувач

en: User ID
uk: ID користувача

en: Created
uk: Створено

en: Active
uk: Активно

en: Comment
uk: Коментар

en: Score
uk: Вага

en: User role
uk: Роль користувача

en: Warning
uk: Попередження

en: Advanced
uk: Розширені

en: 2 months
uk: 2 місяці

en: 3 months
uk: 3 місяці

en: Details
uk: Подробиці

en: System
uk: Система

en: Members
uk: Учасники

en: Start date
uk: Початкова дата

en: W
uk: Зх

en: Save changes
uk: Зберегти зміни

en: Random
uk: Випадково

en: Profile
uk: Профіль

en: Level
uk: Рівень

en: Duration
uk: Тривалість

en: Are you sure you want to delete %name?
uk: Ви дійсно бажаєте видалити %name?

en: Pending
uk: Очікування

en: Rank
uk: Ранґ

en: Not active
uk: Неактивний

en: Accept
uk: Прийняти

en: Replace
uk: Замінити

en: No limit
uk: Необмежено

en: Final
uk: Остаточний

en: Team
uk: Команда

en: Teams
uk: Команди

en: Match
uk: Збігається

en: User name
uk: Ім’я користувача

en: Username not found
uk: Ім'я користувача не знайдене

en: Join
uk: Увійти

en: 1 month
uk: 1 місяць

en: Privacy
uk: Конфіденційність

en: Finished
uk: Завершено

en: fieldset
uk: група полів

en: 1 week
uk: 1 тиждень

en: Participants
uk: Учасники

en: Alias
uk: Синонім

en: Competition
uk: Виконання

en: Sign up
uk: Зареєструватися

en: Matches
uk: Відповідності

en: Member
uk: Учасник

en: Seed
uk: Насіння

en: Registered
uk: Зареєстрований

en: Request date
uk: Дата запиту

en: Admins
uk: Адміністратори

en: Admin
uk: Адмін

en: 2 weeks
uk: 2 тижні

en: In progress
uk: Виконується

en: Password required
uk: Потрібен пароль

en: Every day
uk: Щодня

en: Reject
uk: Відмовити

en: Leave
uk: Залишити

en: By @name
uk: @name

en: Manage members
uk: Керувати учасниками

en: Cancel account
uk: Скасувати обліковий запис

en: Respond
uk: Відгукнутись

en: Group @group
uk: Група @group

en: Name (raw)
uk: Ім'я (необроблене)

en: If you don't have direct file access to the server, use this field to upload your image.
uk: Якщо прямого доступу до сервера з файлом немає, використовуйте це поле щоб відвантажити зображення.

en: match
uk: відповідність

en: View mode
uk: Режим перегляду

en: Invited
uk: Запрошений

en: Every week
uk: Щотижня

en: Full screen
uk: Повноекранний

en: Team name
uk: Назва команди

en: Enable to override this field's links.
uk: Увімкніть для перезапису посилань цього поля.

en: Add one more
uk: Додати ще

en: Remove one
uk: Вилучити одну

en: Entity types
uk: Типи сутностей

en: Edit settings
uk: Редагувати параметри

en: Challenge
uk: Випробування

en: Match limit
uk: Ліміт відповідності

en: No matches found
uk: Не знайдено жодного збігу

en: Remove member
uk: Видалити учасника

en: Link this field to its team
uk: Зробити це поле посиланням на його команду
