Tournament (7.x-1.2) - en to gu translation catalogue (45 entries)

en: Home
gu: મુખ પૃષ્ઠ

en: Next
gu: આગળ

en: Status
gu: સ્થિતિ

en: Delete
gu: કાઢી નાખો

en: Submit
gu: રજૂ કરો

en: Username
gu: ઉપભોક્તા

en: Confirm
gu: ખાતરી કરો

en: Cancel
gu: રદ કરો

en: Remove
gu: લોપ

en: Public
gu: જાહેર

en: Disable
gu: નિષ્ક્રિય

en: Action
gu: ક્રિયા

en: Yes
gu: હા

en: No
gu: નહિ

en: Edit
gu: સંપાદિત કરો

en: Date
gu: તારીખ

en: Size
gu: માપ

en: None
gu: એકે નહિ

en: This action cannot be undone.
gu: આ ક્રિયા પૂર્વવત્ કરી શકાતી નથી.

en: Message
gu: સંદેશ

en: Password
gu: સાંકેતિક શબ્દ

en: Weight
gu: તરલતા

en: Settings
gu: સમાયોજન

en: Name
gu: નામ

en: Import
gu: આયાત

en: Preview
gu: પૂર્વદર્શન

en: Save
gu: સાચવો

en: Time
gu: સમય

en: View
gu: જુઓ

en: Updated
gu: અધતન થયું

en: User
gu: વપરાશકર્તા

en: Active
gu: સક્રિય

en: User role
gu: વપરાશકર્તાનો હોદો

en: Warning
gu: ચેતવણી

en: 2 months
gu: ૨ મહિના

en: 3 months
gu: ૩ મહિના

en: Details
gu: વિગતો

en: Save changes
gu: સંપાદનો સાચવો

en: Close
gu: બંધ

en: Duration
gu: સમયગાળો

en: Result
gu: પરિણામ

en: User name
gu: વપરાશકર્તાનુ નામ

en: Finished
gu: પૂર્ણ થયું

en: 1 week
gu: ૧ અઠવાડિયુ

en: Alias
gu: ઉપનામ
