Tournament (7.x-1.2) - en to hu translation catalogue (111 entries)

en: Home
hu: Címlap

en: Next
hu: Következő

en: Status
hu: Állapot

en: Delete
hu: Törlés

en: Submit
hu: Beküldés

en: Username
hu: Felhasználónév

en: Confirm
hu: Megerősít

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Remove
hu: Eltávolítás

en: Public
hu: Nyilvános

en: Disable
hu: Letiltás

en: Action
hu: Művelet

en: Yes
hu: Igen

en: No
hu: Nem

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Date
hu: Dátum

en: Size
hu: Méret

en: None
hu: Nincs

en: This action cannot be undone.
hu: A művelet nem vonható vissza.

en: Message
hu: Üzenet

en: Password
hu: Jelszó

en: Weight
hu: Súly

en: Settings
hu: Beállítások

en: Name
hu: Név

en: General settings
hu: Általános beállítások

en: Back
hu: Vissza

en: Preview
hu: Előnézet

en: Save
hu: Mentés

en: Time
hu: Idő

en: View
hu: Megtekintés

en: Format
hu: Formátum

en: Advanced settings
hu: Haladó beállítások

en: Teaser
hu: Bevezető

en: The username %name does not exist.
hu: %name nevű felhasználó nem létezik.

en: Updated
hu: Frissítve

en: Every hour
hu: Minden órában

en: Participant
hu: Résztvevő

en: User
hu: Felhasználó

en: User ID
hu: Felhasználó azonosítója

en: Created
hu: Létrehozva

en: Active
hu: Aktív

en: Comment
hu: Hozzászólás

en: Score
hu: Eredmény

en: User role
hu: Felhasználói szerepkör

en: Warning
hu: Figyelmeztetés

en: Advanced
hu: Haladó

en: 2 months
hu: 2 hónap

en: 3 months
hu: 3 hónap

en: Details
hu: Részletek

en: System
hu: Rendszer

en: Members
hu: Tagok

en: Start date
hu: Kezdődátum

en: W
hu: NY

en: Save changes
hu: Változások mentése

en: Random
hu: Véletlenszerű

en: Profile
hu: Profil

en: Level
hu: Szint

en: Close
hu: Bezár

en: Duration
hu: Időtartam

en: Share
hu: Megosztás

en: Are you sure you want to delete %name?
hu: %name valóban törölhető?

en: Pending
hu: Függőben

en: Rank
hu: Helyezés

en: Result
hu: Eredmény

en: Accept
hu: Elfogadás

en: Replace
hu: Helyettesít

en: Userpoints
hu: Felhasználói pontok

en: No limit
hu: Nincs korlát

en: Final
hu: Döntő

en: Team
hu: Csapat

en: Teams
hu: Csapatok

en: Match
hu: Egyezik

en: User name
hu: Felhasználónév

en: Username not found
hu: Nincs ilyen felhasználó

en: Join
hu: Kapcsolás

en: 1 month
hu: 1 hónap

en: Privacy
hu: Adatvédelem

en: Finished
hu: Kész

en: fieldset
hu: mezőcsoport

en: Requester
hu: Felkérő

en: 1 week
hu: 1 hét

en: Participants
hu: Résztvevők

en: Alias
hu: Álnév

en: Competition
hu: Verseny

en: Sign up
hu: Jelentkezés

en: Matches
hu: Egyezések

en: Member
hu: Tag

en: Seed
hu: Helyezés

en: Admins
hu: Adminisztrátorok

en: 2 weeks
hu: 2 hét

en: In progress
hu: Folyamatban

en: Every day
hu: Minden nap

en: Leave
hu: Elhagy

en: By @name
hu: Szerző: @name

en: Deadline
hu: Határidő

en: Add member
hu: Tag hozzáadása

en: Manage members
hu: Tagok kezelése

en: Cancel account
hu: Fiók megszüntetése

en: Respond
hu: Válasz

en: Group @group
hu: @group csoport

en: Name (raw)
hu: Név (nyers)

en: Bracket
hu: Menetrend

en: View mode
hu: Nézetmód

en: Every week
hu: Minden héten

en: Full screen
hu: Teljes képernyő

en: Enable to override this field's links.
hu: Kattinthatóvá teszi, ezzel felülírja a mező hivatkozását.

en: Entity types
hu: Entitástípusok

en: Tournaments
hu: Tornák

en: Save tournament
hu: Torna elmentése

en: By clicking Join below, you confirm you have read the message set by the team admins above.
hu: A lenti <em>Csatlakozás</em> gomb megnyomása a csoportadminok üzenetének tudomásulvételét jelenti.

en: Remove member
hu: Tag eltávolítása
