Tournament (7.x-1.2) - en to it translation catalogue (73 entries)

en: Next
it: Seguente

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Submit
it: Invia

en: Username
it: Nome utente

en: Confirm
it: Conferma

en: Cancel
it: Annulla

en: Remove
it: Elimina

en: Public
it: Pubblico

en: Disable
it: Disattiva

en: Action
it: Azione

en: Yes
it: Sì

en: Edit
it: Modifica

en: Date
it: Data

en: Size
it: Dimensione

en: None
it: Nessuno

en: This action cannot be undone.
it: L'operazione non è reversibile.

en: Message
it: Messaggio

en: Weight
it: Peso

en: Settings
it: Impostazioni

en: Name
it: Nome

en: Import
it: Importa

en: General settings
it: Impostazioni generali

en: Back
it: Indietro

en: Preview
it: Anteprima

en: Save
it: Salva

en: Time
it: Data e ora

en: View
it: Visualizza

en: Format
it: Formato

en: Advanced settings
it: Impostazioni avanzate

en: Teaser
it: Anteprima

en: The username %name does not exist.
it: Il nome utente %name non esiste.

en: Updated
it: Aggiornato

en: Every hour
it: Ogni ora

en: User
it: Utente

en: User ID
it: ID utente

en: Created
it: Creato

en: Active
it: Attivo

en: Comment
it: Commento

en: Score
it: Punteggio

en: User role
it: Ruolo utente

en: Warning
it: Avviso

en: Advanced
it: Avanzate

en: Details
it: Dettagli

en: System
it: Sistema

en: Start date
it: Data iniziale

en: Save changes
it: Salva le modifiche

en: Random
it: Casuale

en: Profile
it: Profilo

en: Level
it: Livello

en: Close
it: Chiudi

en: Duration
it: Durata

en: Are you sure you want to delete %name?
it: Si vuole davvero cancellare %name?

en: Pending
it: In sospeso

en: Result
it: Risultato

en: Accept
it: Accetta

en: Replace
it: Sostituzione

en: No limit
it: Nessun limite

en: Match
it: Riscontro

en: User name
it: Nome utente

en: Finished
it: Completato

en: fieldset
it: set di campi

en: Sign up
it: Iscriviti

en: Seed
it: Semente

en: Admins
it: Amministratori

en: By @name
it: Da @name

en: Cancel account
it: Elimina profilo

en: Group @group
it: Gruppo @group

en: Name (raw)
it: Nome (grezzo)

en: View mode
it: Modo di visualizzazione

en: Full screen
it: Schermo intero

en: Enable to override this field's links.
it: Attiva per modificare i link di questo campo.

en: Entity types
it: Tipi di entità
