Tournament (7.x-1.2) - en to nl translation catalogue (99 entries)

en: Next
nl: Volgende

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Submit
nl: Indienen

en: Username
nl: Gebruikersnaam

en: Confirm
nl: Bevestigen

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Remove
nl: Verwijderen

en: Public
nl: Publiek

en: Disable
nl: Uitschakelen

en: Action
nl: Actie

en: Yes
nl: Ja

en: No
nl: Nee

en: Edit
nl: Bewerken

en: Date
nl: Datum

en: Size
nl: Grootte

en: None
nl: Geen

en: This action cannot be undone.
nl: Deze actie kan niet ongedaan worden gemaakt.

en: Message
nl: Bericht

en: Password
nl: Wachtwoord

en: Weight
nl: Gewicht

en: Settings
nl: Instellingen

en: Name
nl: Naam

en: Import
nl: Importeren

en: General settings
nl: Algemene instellingen

en: Back
nl: Terug

en: Preview
nl: Voorbeeldweergave

en: Save
nl: Opslaan

en: Time
nl: Tijd

en: View
nl: Weergeven

en: Format
nl: Opmaak

en: Advanced settings
nl: Geavanceerde instellingen

en: The username %name does not exist.
nl: De gebruikersnaam %name bestaat niet.

en: Updated
nl: Bijgewerkt

en: Every hour
nl: Ieder uur

en: User
nl: Gebruiker

en: User ID
nl: Gebruikers-ID

en: Created
nl: Aangemaakt

en: Active
nl: Actief

en: Comment
nl: Reactie

en: User role
nl: Gebruikersrol

en: Warning
nl: Waarschuwing

en: Advanced
nl: Uitgebreid

en: System
nl: Systeem

en: Members
nl: Leden

en: Start date
nl: Begindatum

en: Save changes
nl: Wijzigingen opslaan

en: Random
nl: Willekeurig

en: Profile
nl: Profiel

en: Level
nl: Niveau

en: Close
nl: Sluiten

en: Duration
nl: Tijdsduur

en: Share
nl: Delen

en: Are you sure you want to delete %name?
nl: Weet u zeker dat u %name wilt verwijderen?

en: Pending
nl: In afwachting

en: Rank
nl: Rang

en: Result
nl: Resultaat

en: Not active
nl: Niet actief

en: Accept
nl: Accepteren

en: Replace
nl: Vervangen

en: No limit
nl: Geen limiet

en: Team
nl: Ploeg

en: Teams
nl: Ploegen

en: Team ID
nl: Ploeg-ID

en: Match
nl: Overeenkomst

en: User name
nl: Gebruikersnaam

en: Username not found
nl: Gebruikersnaam niet gevonden

en: Join
nl: Lid worden

en: 1 month
nl: 1 maand

en: Finished
nl: Voltooid

en: fieldset
nl: veldengroep

en: Participants
nl: Deelnemers

en: Sign up
nl: Inschrijven

en: Matches
nl: Komt overeen met

en: Member
nl: Lid

en: Registered
nl: Ingeschreven

en: Admins
nl: Beheerders

en: 2 weeks
nl: 2 weken

en: In progress
nl: Bezig

en: Every day
nl: Elke dag

en: Leave
nl: Verlaten

en: By @name
nl: Door @name

en: Add member
nl: Lid toevoegen

en: Manage members
nl: Leden beheren

en: Cancel account
nl: Account opheffen

en: Group @group
nl: Groep @group

en: Name (raw)
nl: Naam (onbewerkt)

en: Edit !title
nl: !title bewerken

en: match
nl: komt overeen

en: Tournament
nl: Toernooi

en: View mode
nl: Weergavemodus

en: Invited
nl: Uitgenodigd

en: Full screen
nl: Volledig scherm

en: Enable to override this field's links.
nl: Links van dit veld mogen worden overschreven.

en: Entity types
nl: Entiteitstypen

en: Confirmation required
nl: Bevestiging vereist

en: Waiting list
nl: Wachtlijst

en: See all
nl: Bekijk alle

en: No members selected.
nl: Geen leden geselecteerd

en: Remove member
nl: Lid verwijderen
