Tournament (7.x-1.2) - en to oc translation catalogue (68 entries)

en: Home
oc: Acuèlh

en: Next
oc: Seguent

en: Status
oc: Estatut

en: Delete
oc: Suprimir

en: Submit
oc: Sometre

en: Username
oc: Nom d'utilizaire

en: Confirm
oc: Confirmar

en: Cancel
oc: Anullar

en: Remove
oc: Levar

en: Disable
oc: Desactivar

en: Action
oc: Accion

en: Yes
oc: Òc

en: No
oc: Non

en: Edit
oc: Modificar

en: Date
oc: Data

en: Size
oc: Talha

en: None
oc: Pas cap

en: This action cannot be undone.
oc: Aquesta accion es irreversibla.

en: Message
oc: Messatge

en: Password
oc: Senhal

en: Weight
oc: Pes

en: Settings
oc: Paramètres

en: Name
oc: Nom

en: Import
oc: Importar

en: General settings
oc: Paramètres generals

en: Back
oc: Precedent

en: Preview
oc: Apercebut

en: Save
oc: Enregistrar

en: Time
oc: Ora

en: View
oc: Veire

en: Advanced settings
oc: Paramètres avançats

en: Teaser
oc: Acròcha

en: The username %name does not exist.
oc: Lo nom d'utilizaire %name existís pas.

en: Updated
oc: Mes a jorn

en: Every hour
oc: A cada ora

en: User
oc: Utilizaire

en: User ID
oc: Identificant (ID) utilizaire

en: Created
oc: Creat(ada)

en: Active
oc: Actiu

en: Comment
oc: Comentari

en: Score
oc: Marca

en: Warning
oc: Avertiment

en: Advanced
oc: Avançat

en: 2 months
oc: 2 meses

en: 3 months
oc: 3 meses

en: Details
oc: Detalhs

en: System
oc: Sistèma

en: Start date
oc: Data de començament

en: Save changes
oc: Enregistrar los cambiaments

en: Random
oc: A l'azard

en: Profile
oc: Perfil

en: Level
oc: Nivèl

en: Close
oc: Tampar

en: Duration
oc: Durada

en: Share
oc: Partejar

en: Pending
oc: En espèra

en: Accept
oc: Acceptar

en: Team
oc: Equipa

en: Teams
oc: Equipas

en: Username not found
oc: Nom d'utilizaire desconegut

en: Finished
oc: Fin de l'installacion

en: Alias
oc: Aliàs

en: By @name
oc: Per @name

en: Cancel account
oc: Anullar lo compte

en: Group @group
oc: Grop @group

en: Name (raw)
oc: Nom (brut)

en: View mode
oc: Mòde de visualizacion

en: Enable to override this field's links.
oc: Activar per suplantar los ligams del camp.
