Tournament (7.x-1.2) - en to fa translation catalogue (57 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Next
fa: بعدی

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Submit
fa: ثبت

en: Username
fa: نام کاربری

en: Confirm
fa: تایید

en: Cancel
fa: لغو

en: Remove
fa: حذف

en: Disable
fa: غیرفعال

en: Action
fa: عملکرد

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: Edit
fa: تدوین

en: Date
fa: تاریخ

en: Size
fa: اندازه

en: None
fa: هیچ

en: This action cannot be undone.
fa: این عمل برگشت‌پذیر نیست.

en: Message
fa: پیغام

en: Password
fa: رمز

en: Weight
fa: وزن

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Name
fa: نام

en: Import
fa: ورود

en: General settings
fa: تنظیمات عمومی

en: Back
fa: بازگشت

en: Preview
fa: پیش‌نمایش

en: Save
fa: ذخیره

en: Time
fa: زمان

en: View
fa: مشاهده

en: Format
fa: قالب‌بندی

en: Advanced settings
fa: تنظیمات پیشرفته

en: Teaser
fa: خلاصه

en: Updated
fa: به‌روز

en: User
fa: کاربر

en: User ID
fa: هویت کاربر

en: Created
fa: ایجاد گردید

en: Active
fa: فعال

en: Comment
fa: نظر

en: Score
fa: امتیاز

en: User role
fa: نقش کاربر

en: Warning
fa: اخطار

en: Advanced
fa: پیشرفته

en: Details
fa: جزئیات

en: System
fa: سیستم

en: Start date
fa: تاریخ شروع

en: Random
fa: تصادفی

en: Close
fa: بستن

en: Duration
fa: مدت

en: Result
fa: نتیجه

en: Accept
fa: قبول

en: User name
fa: نام کاربری

en: Alias
fa: نام مستعار

en: By @name
fa: توسط @name

en: Cancel account
fa: لغو حساب

en: Group @group
fa: گروه @group

en: View mode
fa: نحوه نمایش
