Tournament (7.x-1.2) - en to ps translation catalogue (45 entries)

en: Home
ps: کور

en: Next
ps: بل

en: Status
ps: حالت

en: Delete
ps: ړنګول

en: Submit
ps: ولیګه

en: Username
ps: کارن نوم

en: Confirm
ps: تاييد

en: Cancel
ps: ړنګونه

en: Remove
ps: لركول

en: Public
ps: ټوليز

en: Disable
ps: ناتوانه

en: Action
ps: چار

en: Yes
ps: هو

en: No
ps: نه

en: Edit
ps: سمون

en: Date
ps: نيټه

en: Size
ps: كچه

en: None
ps: هېڅ يو

en: Message
ps: پيغام

en: Password
ps: پټ توری

en: Weight
ps: وزن

en: Settings
ps: امستنې

en: Name
ps: نوم

en: Import
ps: واردول

en: Preview
ps: مخليد

en: Time
ps: وخت

en: View
ps: ليد

en: Format
ps: بڼه

en: Advanced settings
ps: پرمخ تللی امستنې

en: Updated
ps: اوسمهالیز شو

en: User
ps: غړی

en: Active
ps: فعال

en: Comment
ps: تبصره

en: User role
ps: غړي نده (رول)

en: Warning
ps: خبرتيا

en: Advanced
ps: پرمخ تللی

en: Details
ps: سپړنې

en: System
ps: سيستم

en: Save changes
ps: بدلونونه خوندي کول

en: Random
ps: ناټاكلى

en: Close
ps: تړل

en: Are you sure you want to delete %name?
ps: تاسو ډاډه یاست په ړنګول د %name؟

en: User name
ps: کارن نوم

en: Alias
ps: پورنوم

en: By @name
ps: پر @name
