Tournament (7.x-1.2) - en to pt translation catalogue (99 entries)

en: Home
pt: Início

en: Next
pt: Seguinte

en: Status
pt: Estado

en: Delete
pt: Eliminar

en: Submit
pt: Enviar

en: Username
pt: Nome de utilizador

en: Confirm
pt: Confirmar

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Remove
pt: Remover

en: Public
pt: Público

en: Disable
pt: Desativar

en: Action
pt: Ação

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: Edit
pt: Editar

en: Date
pt: Data

en: Size
pt: Tamanho

en: None
pt: Nenhum

en: This action cannot be undone.
pt: Esta ação não pode ser desfeita.

en: Message
pt: Mensagem

en: Password
pt: Senha

en: Weight
pt: Peso

en: Settings
pt: Definições

en: Name
pt: Nome

en: Import
pt: Importar

en: General settings
pt: Definições gerais

en: Back
pt: Voltar

en: Preview
pt: Pré-visualizar

en: Save
pt: Guardar

en: Time
pt: Hora

en: View
pt: Mostrar

en: Format
pt: Formato

en: Advanced settings
pt: Definições avançadas

en: Teaser
pt: Resumo

en: The username %name does not exist.
pt: O nome de utilizador %name não existe.

en: Updated
pt: Atualizado

en: Every hour
pt: Todas as horas

en: Participant
pt: Participante

en: User
pt: Utilizador

en: User ID
pt: ID de utilizador

en: Created
pt: Criado

en: Active
pt: Ativo

en: Score
pt: Pontuação

en: User role
pt: Grupo de utilizador

en: Warning
pt: Aviso

en: Advanced
pt: Avançado

en: 2 months
pt: 2 meses

en: 3 months
pt: 3 meses

en: Details
pt: Detalhes

en: System
pt: Sistema

en: Members
pt: Membros

en: Start date
pt: Data de início

en: W
pt: O

en: Save changes
pt: Guardar alterações

en: Random
pt: Aleatório

en: Profile
pt: Perfil

en: Level
pt: Nível

en: Close
pt: Fechar

en: Duration
pt: Duração

en: Share
pt: Partilhar

en: Are you sure you want to delete %name?
pt: Tem a certeza que deseja eliminar %name?

en: Pending
pt: Pendente

en: Result
pt: Resultado

en: Accept
pt: Aceitar

en: Replace
pt: Substituir

en: No limit
pt: Ilimitado

en: Team
pt: Equipa

en: Teams
pt: Equipas

en: Match
pt: Coincidente

en: User name
pt: Nome de utilizador

en: Join
pt: Juntar

en: 1 month
pt: 1 mês

en: Privacy
pt: Privacidade

en: Finished
pt: Concluído

en: fieldset
pt: Conjunto de campos

en: Requester
pt: Solicitante

en: 1 week
pt: 1 semana

en: Participants
pt: Participantes

en: Alias
pt: URL alternativo

en: Sign up
pt: Inscrever

en: Matches
pt: Coincide

en: Member
pt: Membro

en: Admins
pt: Administradores

en: Admin
pt: Administrador

en: 2 weeks
pt: 2 semanas

en: In progress
pt: Em progresso

en: Leave
pt: Deixar

en: By @name
pt: Por @name

en: Add member
pt: Adicionar membro

en: Manage members
pt: Gerir membros

en: Cancel account
pt: Cancelar a conta

en: Group @group
pt: Grupo @group

en: Name (raw)
pt: Nome (em bruto)

en: View mode
pt: Modo de visualização

en: Invited
pt: Convidado

en: Enable to override this field's links.
pt: Possibilidade de contornar as ligações deste campo.

en: Entity types
pt: Tipos de entidades

en: No members selected.
pt: Nenhum membro selecionado

en: Remove member
pt: Remover membro
