Tournament (7.x-1.2) - en to ru translation catalogue (110 entries)

en: Home
ru: Главная

en: Next
ru: Вперёд

en: Status
ru: Статус

en: Delete
ru: Удалить

en: Submit
ru: Отправить

en: Username
ru: Имя пользователя

en: Confirm
ru: Подтвердить

en: Cancel
ru: Отмена

en: Remove
ru: Удалить

en: Public
ru: Общедоступный

en: Disable
ru: Отключить

en: Action
ru: Действие

en: Yes
ru: Да

en: No
ru: Нет

en: Edit
ru: Редактировать

en: Date
ru: Дата

en: Size
ru: Размер

en: None
ru: Нет

en: This action cannot be undone.
ru: Это действие нельзя отменить.

en: Message
ru: Сообщение

en: Password
ru: Пароль

en: Weight
ru: Вес

en: Settings
ru: Настройки

en: Name
ru: Название

en: Import
ru: Импортировать

en: General settings
ru: Основные настройки

en: Back
ru: Назад

en: Preview
ru: Предпросмотр

en: Save
ru: Сохранить

en: Time
ru: Время

en: View
ru: Просмотр

en: Format
ru: Формат

en: Advanced settings
ru: Расширенные настройки

en: Teaser
ru: Анонс

en: The username %name does not exist.
ru: Имя пользователя %name не существует.

en: Updated
ru: Обновлено

en: Every hour
ru: Каждый час

en: Participant
ru: Участник

en: User
ru: Пользователь

en: User ID
ru: ID Пользователя

en: Created
ru: Создано

en: Active
ru: Активно

en: Comment
ru: Комментарий

en: Score
ru: Результат

en: User role
ru: Роль

en: Warning
ru: Предупреждение

en: Advanced
ru: Расширенные

en: 2 months
ru: 2 месяца

en: 3 months
ru: 3 месяца

en: Details
ru: Подробности

en: System
ru: Система

en: Members
ru: Участники

en: Start date
ru: Дата начала

en: W
ru: З

en: Save changes
ru: Сохранить изменения

en: Random
ru: Случайно

en: Profile
ru: Профиль

en: Level
ru: Уровень

en: Close
ru: Закрыть

en: Duration
ru: Продолжительность

en: Share
ru: Поделиться

en: Are you sure you want to delete %name?
ru: Вы уверены, что хотите удалить %name?

en: Pending
ru: В ожидании

en: Result
ru: Результат

en: Not active
ru: Неактивный

en: Accept
ru: Принять

en: Replace
ru: Заменить

en: No limit
ru: Без ограничения

en: Final
ru: Финал

en: Teams
ru: Команды

en: Match
ru: Соответствует

en: User name
ru: Имя пользователя

en: Username not found
ru: Имя пользователя не найдено

en: Join
ru: Присоединиться

en: 1 month
ru: 1 месяц

en: Privacy
ru: Конфиденциальность

en: Finished
ru: Завершено

en: fieldset
ru: набор полей

en: 1 week
ru: 1 неделя

en: Participants
ru: Участники

en: Alias
ru: Синоним

en: Sign up
ru: Подписка

en: Matches
ru: Совпадения

en: Member
ru: Участник

en: Registered
ru: Зарегистрированные

en: Request date
ru: Дата запроса

en: Admins
ru: Администраторы

en: Admin
ru: Администратор

en: 2 weeks
ru: 2 недели

en: In progress
ru: Процесс идет

en: Every day
ru: Каждый день

en: Leave
ru: Покинуть

en: By @name
ru: @name

en: Deadline
ru: Срок завершения

en: Add member
ru: Добавить участника

en: Manage members
ru: Управление участниками

en: Cancel account
ru: Удаление учётной записи

en: Respond
ru: Ответ

en: Group @group
ru: Группа @group

en: Name (raw)
ru: Имя (необработанное)

en: View mode
ru: Режим просмотра

en: Every week
ru: Еженедельно

en: Team name
ru: Название команды

en: Enable to override this field's links.
ru: Включите для переопределения ссылок этого поля.

en: Add one more
ru: Добавить ещё

en: Remove one
ru: Удалить одну

en: Entity types
ru: Типы сущностей

en: See all
ru: Смотреть всё

en: Challenge
ru: Контроль знаний

en: Remove member
ru: Удалить участника
