Tournament (7.x-1.1) - en to am translation catalogue (28 entries)

en: Home
am: ቤት

en: Next
am: ቀጣይ

en: Status
am: ሁኔታ

en: Delete
am: ሰርዝ

en: Submit
am: አስገባ

en: Username
am: የተጠቃሚ ስም

en: Confirm
am: አረጋግጥ

en: Cancel
am: ሰርዝ

en: Remove
am: አስወግድ

en: Action
am: እርምጃ

en: Yes
am: እሺ

en: No
am: እምቢ

en: Edit
am: አርትእ

en: Date
am: ቀን

en: Message
am: መልእክት

en: Password
am: የይለፍ ቃል

en: Weight
am: ክብደት

en: Settings
am: ቅንብሮች

en: Name
am: ስም

en: Import
am: አስመጣ

en: Preview
am: ቅድመ እይታ

en: Save
am: አስቀምጥ

en: Time
am: ሰዓት

en: View
am: ትይታ

en: User
am: ተጠቃሚ

en: Active
am: ገባሪ

en: 1 week
am: 1 ሳምንት

en: View mode
am: የእይታ ሁኔታ
