Tournament (7.x-1.1) - en to ar translation catalogue (62 entries)

en: Home
ar: الرئيسية

en: Next
ar: التالي

en: Status
ar: الحالة

en: Delete
ar: حذف

en: Submit
ar: إضافة

en: Username
ar: اسم المستخدم

en: Confirm
ar: تأكيد

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Remove
ar: حذف

en: Public
ar: عام

en: Disable
ar: تعطيل

en: More
ar: المزيد

en: Action
ar: إجراء

en: Yes
ar: نعم

en: No
ar: لا

en: Edit
ar: تحرير

en: Date
ar: التاريخ

en: Size
ar: الحجم

en: None
ar: لا شيء

en: This action cannot be undone.
ar: لا يمكن التراجع عن هذة العملية.

en: Message
ar: الرسالة

en: Password
ar: كلمة المرور

en: Weight
ar: الوزن

en: Link
ar: رابط

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Name
ar: الاسم

en: Import
ar: استيراد

en: General settings
ar: الإعدادات العامة

en: Back
ar: رجوع

en: Preview
ar: معاينة

en: Save
ar: حفظ

en: Time
ar: الوقت

en: View
ar: عرض

en: Advanced settings
ar: إعدادات متقدمة

en: Teaser
ar: موجز

en: The username %name does not exist.
ar: لا وجود للمستخدم %name.

en: Updated
ar: التحديث

en: User
ar: المستخدم

en: User ID
ar: معرف المستخدم

en: Created
ar: الإنشاء

en: Active
ar: نشط

en: Comment
ar: التعليق

en: Score
ar: الدرجة

en: User role
ar: دور المستخدم

en: Warning
ar: تحذير

en: Advanced
ar: متقدم

en: Details
ar: التفاصيل

en: System
ar: النظام

en: Start date
ar: تاريخ البداية.

en: Save changes
ar: حفظ التغييرات

en: Random
ar: عشوائي

en: Profile
ar: ملفات المستخدمين

en: Duration
ar: المدة الزمنية

en: Are you sure you want to delete %name?
ar: هل أنت متأكد من حذف %name ؟

en: Pending
ar: معلّق

en: User name
ar: اسم المستخدم

en: Finished
ar: اكتمل

en: Alias
ar: البديل

en: By @name
ar: من %name

en: Cancel account
ar: إلغاء الحساب

en: View mode
ar: نمط المشاهدة

en: Entity types
ar: أنواع الكيانات
