Tournament (7.x-1.0) - en to is translation catalogue (55 entries)

en: Home
is: Forsíða

en: Next
is: Næsta

en: Status
is: Staða

en: Delete
is: Eyða

en: Submit
is: Vista

en: Username
is: Notendanafn

en: Confirm
is: Staðfesta

en: Cancel
is: Hætta við

en: Remove
is: Fjarlægja

en: Public
is: Almenn

en: Disable
is: Afvirkja

en: More
is: Meira

en: Action
is: Aðgerð

en: Yes
is: Já

en: No
is: Nei

en: Edit
is: Breyta

en: Date
is: Dagsetning

en: Size
is: Stærð

en: None
is: Engin

en: This action cannot be undone.
is: Ekki er hægt að afturkalla þessa aðgerð.

en: Message
is: Skilaboð

en: Password
is: Lykilorð

en: Weight
is: Vægi

en: Link
is: Hlekkur

en: Settings
is: Stillingar

en: Name
is: Nafn

en: Import
is: Flytja inn

en: General settings
is: Almennar stillingar

en: Back
is: Til baka

en: Preview
is: Forskoða

en: Save
is: Vista

en: Time
is: Tími

en: View
is: Skoða

en: Advanced settings
is: Ítarlegar stillingar

en: Teaser
is: Úrdráttur

en: The username %name does not exist.
is: Notendanafnið %name finnst ekki.

en: Updated
is: Uppfært

en: Every hour
is: Á klukkustundar fresti

en: Participant
is: Þáttakandi

en: User
is: Notandi

en: User ID
is: Auðkenni notanda

en: Created
is: Stofnað

en: Active
is: Virkt

en: Comment
is: Ummæli

en: Warning
is: Viðvörun

en: Advanced
is: Ítarlegt

en: Details
is: Nánar

en: System
is: Kerfi

en: Members
is: Meðlimir

en: Start date
is: Hefst þann:

en: Save changes
is: Vista breytingar

en: Pending
is: Í biðstöðu

en: Finished
is: Lokið

en: 1 week
is: 1 vika

en: By @name
is: Eftir @name
