TraceKit (7.x-1.0-alpha1) - en to tr translation catalogue (27 entries)

en: Development
tr: Geliştirme

en: more
tr: daha fazla

en: Date
tr: Tarih

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Message
tr: İleti

en: User
tr: Kullanıcı

en: All
tr: Tümü

en: Filter
tr: Süzgeç

en: Location
tr: Konum

en: Mode
tr: Kip

en: Line
tr: Hat

en: Desc
tr: Azalan

en: Arguments
tr: Değişkenler

en: Function
tr: İşlev

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: Messages
tr: İletiler

en: ‹ previous
tr: ‹ önceki

en: next ›
tr: sonraki ›

en: « first
tr: « ilk

en: last »
tr: son »

en: Context
tr: Bağlam (Context)

en: Offset
tr: Başlangıç değeri

en: Column
tr: Sütun

en: Items per page
tr: Sayfa başına öğe sayısı

en: - All -
tr: - Tümü -

en: Asc
tr: Artan

en: Master
tr: Ana (master)
