TraceKit (7.x-1.0-alpha2) - en to it translation catalogue (26 entries)

en: Development
it: Sviluppo

en: more
it: altro

en: Date
it: Data

en: Reset
it: Ripristina

en: Message
it: Messaggio

en: User
it: Utente

en: All
it: Tutti

en: Filter
it: Filtra

en: Location
it: Posizione

en: Mode
it: Modalità

en: Line
it: Riga

en: Desc
it: Disc

en: Arguments
it: Parametri

en: Function
it: Funzione

en: Sort by
it: Ordina per

en: Messages
it: Messaggi

en: ‹ previous
it: ‹ precedente

en: next ›
it: seguente ›

en: « first
it: « prima

en: last »
it: ultima »

en: Context
it: Contesto

en: Offset
it: Scostamento

en: Column
it: Colonna

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: Master
it: Principale
