TraceKit (7.x-1.0-alpha2) - en to pt translation catalogue (27 entries)

en: Development
pt: Desenvolvimento

en: more
pt: mais

en: Date
pt: Data

en: Reset
pt: Redefinir

en: Message
pt: Mensagem

en: User
pt: Usuário

en: All
pt: Tudo

en: Filter
pt: Filtrar

en: Location
pt: Localização

en: Mode
pt: Modo

en: Line
pt: Linha

en: Desc
pt: Decrescente

en: Arguments
pt: Argumentos

en: Function
pt: Função

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: Messages
pt: Mensagens

en: ‹ previous
pt: ‹ anterior

en: next ›
pt: próximo ›

en: « first
pt: « primeiro

en: last »
pt: último »

en: Context
pt: Contexto

en: Offset
pt: Deslocamento

en: Column
pt: Coluna

en: Items per page
pt: Itens por página

en: - All -
pt: - Todos -

en: Asc
pt: Ascendente

en: Master
pt: Principal
