TraceKit (7.x-1.0-alpha3) - en to id translation catalogue (22 entries)

en: Development
id: Pengembangan

en: more
id: selengkapnya

en: Date
id: Tanggal

en: Message
id: Pesan

en: User
id: Pengguna

en: All
id: Semua

en: Location
id: Lokasi

en: Line
id: Baris

en: Arguments
id: Argumen-argumen

en: Function
id: Fungsi

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Messages
id: Pesan-pesan

en: ‹ previous
id: ‹ sebelumnya

en: next ›
id: selanjutnya ›

en: « first
id: « awal

en: last »
id: akhir »

en: Context
id: Kontek

en: Offset
id: Letak

en: Column
id: Kolom

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: Asc
id: Urutan turun
