Track da files (7.x-1.1) - en to uk translation catalogue (27 entries)

en: Username
uk: Ім'я користувача

en: content
uk: матеріал

en: Size
uk: Розмір

en: Time
uk: Час

en: Filename
uk: Назва файла

en: Attachment
uk: Долучення

en: Created
uk: Створено

en: Roles
uk: Ролі

en: File size
uk: Розмір файла

en: Original image
uk: Оригінальне зображення

en: Counter
uk: Лічильник

en: Browser
uk: Браузер

en: User name
uk: Ім’я користувача

en: comment
uk: коментар

en: Related content
uk: Схожий матеріал

en: Anonymous user
uk: Анонімний користувач

en: No name
uk: Без імені

en: View more
uk: Дивитися більше

en: Platform
uk: Платформа

en: time
uk: час

en: Image style
uk: Стиль зображення

en: None (original image)
uk: Немає (оригінальне зображення)

en: Image style: @style
uk: Стиль зображення: @style

en: Add to the selected roles only
uk: Додати лише для вибраних ролей

en: Add to every role except the selected ones
uk: Додати для всіх ролей, крім вибраних

en: If none of the roles are selected, all users will be tracked. If a user has any of the roles checked, that user will be tracked (or excluded, depending on the setting above).
uk: Якщо не вибрано жодної ролі, то стеження буде проводитися за всіма користувачами. Якщо користувач одну з позначених ролей, то цей користувач буде відстежений (або вилучений з відстеження, залежно від налаштувань вище)

en: File mime
uk: Mime-тип файла
