Track da files (7.x-1.2-beta1) - en to fr translation catalogue (26 entries)

en: Username
fr: Nom d'utilisateur

en: content
fr: contenu

en: Size
fr: Taille

en: Time
fr: Heure

en: Filename
fr: Nom du fichier

en: Attachment
fr: Élément joint

en: Created
fr: Créé

en: Roles
fr: Rôles

en: File size
fr: Taille du fichier

en: Original image
fr: Image originale

en: Counter
fr: Compteur

en: Browser
fr: Navigateur

en: User name
fr: Nom d'utilisateur

en: comment
fr: commentaire

en: Related content
fr: Contenu associé

en: Anonymous user
fr: Utilisateur anonyme

en: No name
fr: Aucun nom

en: View more
fr: Voir plus

en: Platform
fr: Plate-forme

en: Image style
fr: Style d'image

en: None (original image)
fr: Aucun (image d'origine)

en: Image style: @style
fr: Style d'image : @style

en: Add to the selected roles only
fr: Ajouter aux rôles sélectionnés uniquement

en: Add to every role except the selected ones
fr: Ajouter à tous les rôles sauf ceux sélectionnés

en: If none of the roles are selected, all users will be tracked. If a user has any of the roles checked, that user will be tracked (or excluded, depending on the setting above).
fr: Si aucun des rôles n'est sélectionné, tous les utilisateurs seront suivi. Si un utilisateur a un des rôles cochés, cet utilisateur sera suivi (ou exclu, en fonction du paramètre ci-dessus).

en: File mime
fr: Type MIME du fichier
