Track displayed files (7.x-1.8) - en to de translation catalogue (42 entries)

en: Username
de: Benutzername

en: content
de: Inhalt

en: Size
de: Größe

en: Time
de: Zeit

en: Path
de: Pfad

en: Filename
de: Dateiname

en: Attachment
de: Anhang

en: User ID
de: Benutzer-ID

en: Created
de: Erstellt

en: Roles
de: Rollen

en: File ID
de: Datei-ID

en: File size
de: Dateigröße

en: Original image
de: Originalbild

en: Counter
de: Zähler

en: Browser
de: Internet-Browser

en: User name
de: Benutzername

en: comment
de: Kommentar

en: Related content
de: Zugehöriger Inhalt

en: Default display
de: Standarddarstellung

en: Anonymous user
de: Gast

en: No name
de: Kein Name

en: Entity type
de: Entitätstyp

en: IP address
de: IP-Adresse

en: View more
de: Weiterlesen

en: Platform
de: Plattform

en: Record ID
de: Datensatz-ID

en: time
de: Zeit

en: Referer
de: Referrer

en: User information
de: Benutzerinformationen

en: Entity ID
de: Entitäts-ID

en: Image style
de: Bildstil

en: Main report
de: Hauptbericht

en: None (original image)
de: Keine (Originalbild)

en: Image style: @style
de: Bildstil: @style

en: Add to the selected roles only
de: Nur zu den ausgewählten Rollen hinzufügen.

en: Add to every role except the selected ones
de: Zu allen Rollen hinzufügen, außer zu den ausgewählten Rollen

en: If none of the roles are selected, all users will be tracked. If a user has any of the roles checked, that user will be tracked (or excluded, depending on the setting above).
de: Sollte keine Rolle ausgewählt sein, werden alle Benutzer getrackt. Ein Benutzer wird getrackt, wenn er Mitglied in einer der aktivierten Rollen ist (oder ausgenommen, abhängig von der obigen Einstellung).

en: Ip
de: IP

en: File mime
de: Dateierweiterung

en: Browser version
de: Browser-Version

en: Path id
de: Pfad-ID

en: Force download
de: Herunterladen erzwingen
