Track da files (7.x-1.8) - en to it translation catalogue (32 entries)

en: Username
it: Nome utente

en: content
it: contenuto

en: Size
it: Dimensione

en: Time
it: Data e ora

en: Path
it: Percorso

en: Filename
it: Nome file

en: Attachment
it: Allegato

en: User ID
it: ID utente

en: Created
it: Creato

en: Roles
it: Ruoli

en: File ID
it: ID file

en: File size
it: Dimensione file

en: Original image
it: Immagine originale

en: Counter
it: Contatore

en: User name
it: Nome utente

en: comment
it: commento

en: Related content
it: Contenuto correlato

en: Anonymous user
it: Utente anonimo

en: No name
it: Nessun nome

en: Entity type
it: Tipo di entità

en: IP address
it: Indirizzo IP

en: Referer
it: Referente

en: User information
it: Informazioni sull'utente

en: Entity ID
it: ID Entità

en: Image style
it: Stile immagine

en: None (original image)
it: Nessuno (immagine originale)

en: Image style: @style
it: Stile immagine: @style

en: Add to the selected roles only
it: Abilita solo per i ruoli selezionati

en: Add to every role except the selected ones
it: Abilita per tutti i ruoli eccetto quelli selezionati

en: If none of the roles are selected, all users will be tracked. If a user has any of the roles checked, that user will be tracked (or excluded, depending on the setting above).
it: Se non è stato scelto alcun ruolo, tutti gli utenti saranno tracciati. Se un utente ha uno dei ruoli selezionati, sarà tracciato (o escluso, a seconda dei parametri precedenti).

en: File mime
it: Mime del file

en: Path id
it: Id percorso
