Tracking Code (7.x-1.4) - en to bn translation catalogue (17 entries)

en: Home
bn: নীড়পাতা

en: Pages
bn: পৃষ্ঠাসমূহ

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: List
bn: তালিকা

en: Cancel
bn: বাতিল

en: Enable
bn: কার্যকর

en: Disable
bn: অকার্যকর

en: Disabled
bn: অকার্যকর

en: Administration
bn: প্রশাসন

en: Weight
bn: ভর

en: Name
bn: নাম

en: Save
bn: সংরক্ষণ

en: Statistics
bn: পরিসংখ্যান

en: Configure
bn: কনফিগার

en: Active
bn: সক্রিয়

en: Code
bn: কোড

en: Structure
bn: গঠন
