Training (7.x-1.2) - en to be translation catalogue (958 entries)

en: Home
be: Хатняя старонка

en: Title
be: Загаловак

en: Body
be: Тэкст

en: Previous
be: Папярэдні

en: Pages
be: Старонкі

en: context
be: кантэкст

en: delete
be: выдаліць

en: Status
be: Статус

en: Prefix
be: Прэфікс

en: Suffix
be: Суфікс

en: approve
be: дазволіць

en: E-mail
be: Адрас E-mail

en: Delete
be: Выдаліць

en: Operations
be: Аперацыі

en: Content
be: Змест

en: Value
be: Значэнне

en: Email address
be: Email адрас

en: Group
be: Група

en: Type
be: Тып

en: Author
be: Аўтар

en: Replies
be: Адказы

en: Last Post
be: Апошні пост

en: Closed
be: Зачынена

en: yes
be: так

en: List
be: Спіс

en: Subject
be: Тэма

en: Actions
be: Дзеянні

en: Cancel
be: Адмяніць

en: Remove
be: Выдаліць

en: Description
be: Апісанне

en: Language
be: Мова

en: Read more
be: Чытаць далей

en: more
be: болей

en: Enable
be: Уключыць

en: Disable
be: Выключыць

en: Access control
be: Кантроль доступа.

en: Disabled
be: Выключана

en: Enabled
be: Актывавана

en: footer
be: футэр

en: Comments
be: Каментары

en: More
be: Больш

en: Tags
be: Тэмы

en: Block title
be: Загаловак блоку

en: Taxonomy
be: Таксаномія

en: Yes
be: Так

en: No
be: Не

en: Content types
be: Тыпы кантэнта

en: Home page
be: Хатняя старонка

en: Version
be: Версія

en: view
be: глядзець

en: all
be: Усё

en: File
be: Файл

en: Tag
be: Тэма

en: Advanced options
be: Прасунутыя наладкі

en: Edit
be: Рэдагаваць

en: Date
be: Дата

en: Size
be: Памер

en: Search
be: Пошук

en: Reset
be: Скінуць

en: None
be: Аніводны

en: This action cannot be undone.
be: Гэтае дзеянне нельга будзе адмяніць.

en: Number
be: Номер

en: - None -
be: - Нічога -

en: Weight
be: Вага

en: Link
be: Спасылка

en: Center
be: Цэнтр

en: Hierarchy
be: Іерархія

en: Required
be: Абавязкова

en: Parent
be: Бацькоўскі аб'ект

en: Parents
be: Бацькі

en: none
be: няма

en: Category
be: Катэгорыя

en: Settings
be: Наладкі

en: Feed
be: Жывільнік

en: Name
be: Імя

en: edit
be: рэдагаваць

en: Import
be: Імпарт

en: Book
be: Падшыўка

en: Export
be: Экспарт

en: Taxonomy term
be: Тэрмін таксаноміі

en: General settings
be: Агульныя наладкі

en: settings
be: наладкі

en: Back
be: Назад

en: Field
be: Поле

en: header
be: шапка сайта

en: Label
be: Подпіс

en: Preview
be: Папярэдні прагляд

en: Save
be: Захаваць

en: Help
be: Дапамога

en: Default
be: Па змоўчанні

en: Summary
be: Падсумаванне

en: Update
be: Абнавіць

en: Open
be: Адкрыць

en: Top
be: Верх

en: Core
be: Ядро

en: Add new
be: Дадаць новы

en: Time
be: Час

en: Access
be: Доступ

en: Add
be: Дадаць

en: View
be: Праглядзець

en: Format
be: Фармат

en: URL
be: Спасылка

en: Path
be: Шлях

en: Vocabularies
be: Раздзелы

en: Refresh
be: Перазагрузіць

en: Display
be: Паказ

en: Menu
be: Меню

en: Advanced settings
be: Пашыраныя наладкі

en: results
be: вынікі

en: search
be: пошук

en: Teaser
be: Тызер

en: Text
be: Тэкст

en: Theme
be: Тэма

en: style
be: стыль

en: Timestamp
be: Пазначка даты

en: Keywords
be: Ключавыя словы

en: Unknown
be: Невядомы

en: Attachment
be: Дадатак

en: Picture
be: Выява (аватар).

en: Paths
be: Шляхі

en: User
be: Карыстальнік

en: Content type
be: Тып кантэнта

en: Continue
be: Працягнуць

en: Configure
be: Канфігураваць

en: Email
be: Адрас E-mail

en: Files
be: Файлы

en: User ID
be: ID карыстальніка

en: Error
be: Памылка

en: Options
be: Наладкі

en: Contact
be: Кантакт

en: no
be: не

en: Created
be: Створана

en: Node
be: Вузел

en: Separator
be: Раздзяляльнік

en: Are you sure you want to delete %title?
be: Вы насамрэч жадаеце выдаліць %title?

en: term
be: тэрмін

en: The name of the menu.
be: Імя меню.

en: All
be: Усе

en: days
be: дзён

en: Active
be: Актыўна

en: Year
be: Год

en: Date format
be: Фармат даты

en: Page title
be: Загаловак старонкі

en: Block
be: Блок

en: Page
be: Старонка

en: Bottom
be: Знізу

en: Taxonomy terms
be: Тэрміны таксанаміі

en: Site name
be: Назоў сайту

en: Site slogan
be: Слёган сайту

en: Module
be: Модуль

en: Never
be: Ніколі

en: Header
be: Загаловак

en: Footer
be: Ніжні калантытул

en: Inline
be: Убудаваны

en: Selected
be: Выбраны

en: Menu link
be: Пункт меню

en: Custom
be: Паводле настроек

en: Roles
be: Статусы

en: Revision ID
be: ID версіі

en: Comment
be: Каментар

en: Comment ID
be: ID каментара

en: Hostname
be: Імя хоста

en: Score
be: Адзнака

en: Published
be: Апублікавана

en: Signature
be: Подпіс

en: Filter
be: Фільтр

en: Location
be: Месцазнаходжанне

en: Promoted to front page
be: Пастаўлена на галоўную старонку

en: Log message
be: Запіс у логу

en: Poll duration
be: Працягласць апытання

en: Poll votes
be: Галасы з апытання

en: File ID
be: Файл ID

en: File name
be: Імя файла

en: File size
be: Памер файла

en: Vocabulary
be: Слоўнік

en: Vocabulary ID
be: ID слоўніка

en: Term
be: Тэрмін

en: Term ID
be: ID тэрміна

en: Term name
be: Назоў тэрміна

en: Last access
be: Апошні дасяг

en: Last login
be: Апошні ўваход

en: Field name
be: Назва поля

en: Field type
be: Тып поля

en: Fields
be: Палі

en: Widget type
be: Тып віджэта

en: Contains
be: Утрымлівае

en: Is less than
be: меньш

en: Is less than or equal to
be: меньш альбо роўна

en: Is equal to
be: роўна

en: Is greater than or equal to
be: больш альбо роўна

en: Is greater than
be: больш

en: Is not equal to
be: няроўна

en: Count
be: Колькасць

en: Overridden
be: Адменена

en: Mode
be: Рэжым

en: Normal
be: Нармальны

en: active
be: актыўны

en: configure
be: змяніць настройкі

en: Items
be: Элементы

en: Last update
be: Апошняе абнаўленне

en: %time ago
be: %time таму

en: Nodes
be: Матэрыялы

en: Width
be: Шырыня

en: Height
be: Вышыня

en: Maximum
be: Максімум

en: Medium
be: Сярэдні

en: Media
be: Мультымедыя

en: Plain text
be: Просты тэкст

en: Caching
be: Кэшаванне

en: Month
be: Месяц

en: End Date
be: Дата Заканчэння

en: System
be: Сістэма

en: Unlimited
be: Неабмежавана

en: Current
be: Бягучы

en: Owner
be: Уладальнік

en: OR
be: АЛЬБО

en: node
be: матэрыял

en: General
be: Агульны

en: Method
be: Метад

en: Week
be: Тыдзень

en: Day
be: Дзень

en: Table
be: Табліца

en: Now
be: Зараз

en: Start date
be: Дата пачатку

en: End date
be: Дата заканчэння

en: Verbose
be: Шматслоўны

en: Maximum alias length
be: Максімальная даўжыня аліасу

en: !time ago
be: !time таму

en: Other
be: Іншыя

en: Basic
be: Асноўны

en: Repeat
be: Паўтарыць

en: Role
be: Роля

en: User login
be: Уваход для карыстальнікаў

en: String
be: Радок

en: Users
be: Карыстальнікі

en: Referrer
be: Адпраўнік

en: Both
be: Абодва(едзве)

en: Maximum length
be: Максімальная даўжыня

en: Argument
be: Аргумент

en: Anonymous
be: Ананім

en: Edit view
be: Рэдактыраваць выгляд

en: Administer views
be: Кіраваць відамі

en: Arguments
be: Аргументы

en: Filters
be: Фільтры

en: Optional
be: Неабавязковы

en: Order
be: Парадак

en: Recent comments
be: Апошнія каментары

en: Node: ID
be: Допіс: ID

en: Random
be: Выпадкова

en: Uncategorized
be: Без катэгорыі

en: Plain
be: Звычайны

en: IP Address
be: IP Адрэса

en: Last checked
be: Апошняя праверка

en: false
be: ня слушна

en: true
be: слушна

en: Profile
be: Профіль

en: Term description
be: Апісанне тэрміна

en: fields
be: палі

en: Save settings
be: Захаваць наладкі

en: Datestamp
be: Пазнака даты

en: Operation
be: Аперацыя

en: reply
be: адказаць

en: Duration
be: Працягласць

en: Defaults
be: Значэнні па змоўчанні

en: Updated date
be: Абноўленая дата

en: comments
be: каментары

en: Default language
be: Стандартная мова

en: Rules
be: Правілы

en: Full name
be: Поўнае імя

en: Size of textfield
be: Памер тэкставага поля

en: Authoring information
be: Інфармацыя пра аўтара

en: Hidden
be: Схаваць

en: Show
be: Паказаць

en: Key
be: Ключ

en: Change
be: Змяніць

en: Edit term
be: Рэдагаваць тэрмін

en: Week of @date
be: Тыдзень @date

en: Feeds
be: Жывільнікі

en: Pager position
be: Пазіцыя Гартальніка

en: Full text
be: Поўны тэкст

en: Source
be: Крыніца

en: Date/Time
be: Дата/Час

en: Select a date
be: Выбраць дату

en: The changes have been saved.
be: Змены былі захаваныя.

en: Search results
be: Вынікі пошуку

en: Your search yielded no results
be: Пошук не даў вынікаў

en: Front page
be: Галоўная старонка

en: unlimited
be: неабмежавана

en: Replacement patterns
be: Замена шаблонаў

en: Languages
be: Мовы

en: Features
be: Функцыі

en: Publishing options
be: Наладкі публікацыі

en: Configure block
be: Наладкі блока

en: Site's time zone
be: Часавы пояс сайта

en: Date's time zone
be: Часавы пояс даты

en: No time zone conversion
be: Без уліку часовай зоны

en: Hour
be: Гадзіна

en: Minute
be: Хвіліна

en: Second
be: Секунда

en: Select list
be: Абраць спіс

en: Text field
be: Текставае поле

en: Dates without hours granularity must not use any timezone handling.
be: Даты без пагадзіннай дэталізацыі не павінны выкарыстоўваць любую апрацоўку часавага пояса.

en: Granularity
be: ступень дэталізацыі

en: Time zone handling
be: Апрацоўка часавога поясу

en: Date field
be: поле Даты

en: AND
be: І

en: Revert
be: Вярнуць да ранейшага стану

en: Greater than
be: Знак "болей за"

en: Less than
be: Знак "меней за"

en: views
be: выгляды

en: Left
be: Злева

en: Right
be: Справа

en: Blocked
be: Заблакавана

en: open
be: адчыненае

en: Parent term
be: Бацькоўскі тэрмін

en: Parent terms
be: Бацькоўскія тэрміны

en: Forums
be: Форумы

en: revert
be: адкат

en: Permissions
be: Правы

en: Date created
be: Дата стварэння

en: Interval
be: Інтэрвал

en: Not published
be: Не апублікаваны

en: Menu settings
be: Наладкі меню

en: Color scheme
be: Схема колераў

en: Unformatted
be: Неадфарматавана

en: New comments
be: Новыя каментары

en: Plural
be: Множны

en: Themes
be: Тэмы

en: Translations
be: Пераклады

en: !name field is required.
be: !name – абавязковае поле.

en: Timezone
be: Гадзінны пояс

en: Slogan
be: Слёган

en: Select
be: Выбраць

en: Enter the terms you wish to search for.
be: Увядзіце ключавыя словы для пошуку.

en: Menus
be: Меню

en: A valid date is required for %title.
be: Неабходна ўказаць дапушчальнае значэнне даты ў поле %title.

en: A Date API that can be used by other modules.
be: Date API, які можа выкарыстоўвацца іншымі модулямі.

en: The Strtotime default value is invalid.
be: Прадвызначанае значэнне Strtotime направільнае.

en: Relative
be: адносна

en: Above
be: Вышэй

en: Within
be: напрацягу

en: Position of date part labels
be: Размяшчэнне цэтлікаў часткі даты

en: User's time zone
be: Часавы пояс карыстальніка

en: @min and @max
be: @min і @max

en: Store a date in the database as an ISO date, recommended for historical or partial dates.
be: Захоўваць дату ў базе дадзеных у ISO фармаце, рекамендавана для гістарычных ці няпоўных дат.

en: Store a date in the database as a datetime field, recommended for complete dates and times that may need timezone conversion.
be: Захоўваць дату ў базе дадзеных як поле даты/часу, рекамендавана для захавання поўнай версіі даты і часу, якія могуць патрабаваць канвертацыі часавага пояса.

en: Date Popup
be: Date Popup (Выкідная Дата)

en: Enables jquery popup calendars and time entry widgets for selecting dates and times.
be: Задзейнічаны запыт выплыўных календароў і віджэтаў ўвода часу для абірання дат і часоў.

en: Until
be: Пакуль

en: A Date Repeat API to calculate repeating dates and times from iCal rules.
be: API Паўтора Даты выкарыстоўваецца каб падлічыць колькасць паўтаральных дат і час па правілам  iCal.

en: Add another item
be: Дадаць іншы элемент

en: Manage fields
be: Кіраваць палямі

en: Used in
be: Выкарыстоўваецца ў

en: Title (no link)
be: Загаловак

en: Decimal
be: Дзесятковы

en: Minimum
be: Мінімум

en: Precision
be: Дакладнасць

en: Form
be: Форма

en: 1 minute
be: 1 хвіліна

en: Permission
be: Дазвол

en: Grid
be: Сетка

en: Date range
be: Дыяпазон даты

en: URL path settings
be: Наладкі шляху

en: Space
be: Прабел

en: Automatic alias
be: Аўтаматычны адрас

en: Character case
be: Выпадковы сімвал

en: Change to lower case
be: Змяняць у ніжні рэгістр

en: Language neutral
be: Нейтральная мова

en: video
be: відэа

en: Loading
be: Загружаецца

en: Aggregator
be: Агрэгатар

en: Context
be: Кантэкст

en: Book navigation
be: Навігацыя па падшыўцы

en: Pager
be: Гартальнік

en: Taxonomy vocabulary
be: Слоўнік таксанаміі

en: contains
be: утрымлiвае

en: Machine name
be: Машыннае імя

en: Locked
be: Зачынены

en: Data
be: Дадзенныя

en: Node count
be: Падлік нод

en: Finish
be: Скончана

en: Default order
be: Парадак па змоўчанні

en: Default format
be: Прадвызначаны фармат

en: Create field
be: Стварыць поле

en: Number of views
be: Колькасьць праглядаў

en: Or
be: Або

en: About
be: Аб

en: Default theme
be: Звычайная тэма

en: sort by @s
be: Сартаваць па @s

en: and
be: і

en: Popup
be: Выкідны

en: Parent comment
be: Бацькоўскі камэнтар

en: field
be: поле

en: nodes
be: матар'ялы

en: clone
be: клянаваць

en: Time ago
be: У мінулым часе

en: Create @name
be: Стварыць @name

en: Effect
be: Вынік

en: Show @count value(s)
be: Паказаць @count значэнняў

en: User account
be: Акаўнт карыстальніка

en: Custom format
be: Асабіста наладжаны фармат

en: export
be: экспартаваць

en: IP address
be: IP адрас

en: Starts with
be: Пачынаецца з

en: Secondary tabs
be: Другасныя табы

en: Autocomplete
be: Аўтазапаўненьне

en: Decimal point
be: Дзесятковая коска

en: Book outline
be: Структура кнігі

en: Revision information
be: Перагляд інфармацыі

en: interval
be: дыяпазон

en: Comma
be: Коска

en: MIME type
be: Тып MIME

en: Undated
be: без даты

en: Upload date
be: Дата загрузкі

en: View link
be: Паглядзець спасылку

en: The size of the file.
be: Памер файла.

en: The MIME type of the file.
be: Файл тыпа MIME.

en: Delete link
be: Выдаліць спасылку

en: Date year range
be: Дыяпазон года ў даце

en: Format: @date
be: Фармат: @date

en: date ical
be: дата інтэрнэт календара

en: The dates are invalid.
be: Няправільныя даты.

en: Repeats
be: Паўторы

en: !repeats_every_interval on the !date_order !day_of_week
be: !repeats_every_interval !date_order !day_of_week

en: !repeats_every_interval every !day_of_week
be: !repeats_every_interval кожны !day_of_week

en: !repeats_every_interval on the !month_days of !month_names
be: !repeats_every_interval !month_days !month_names(а,я)

en: !repeats_every_interval on !month_names
be: !repeats_every_interval !month_names(а,я)

en: !repeats_every_interval !count times
be: !repeats_every_interval !count раз(а,ы)

en: !repeats_every_interval until !until_date
be: !repeats_every_interval да !until_date

en: !repeats_every_interval except !except_dates
be: !repeats_every_interval акрамя !except_dates

en: !repeats_every_interval where the week start on !day_of_week
be: !repeats_every_interval , дзе тыдзень пачынаецца з !day_of_week

en: every week | every @count weeks
be[0]: кожны тыдзень
be[1]: кожныя @count тыдні(я,яў)

en: every month | every @count months
be[0]: кожны месяц
be[1]: кожныя @count месяцы(а,аў)

en: every year | every @count years
be[0]: кожны год
be[1]: кожныя @count гады(оў)

en: every day | every @count days
be[0]: кожны дзень
be[1]: кожныя @count дні, дзён

en: No fields available.
be: Няма даступных палёў.

en: Alias: @alias
be: Аліас: @alias

en: No alias
be: Няма псеўданіма

en: Edit link
be: Рэдагаваць спасылку

en: Date field(s)
be: Поле(і) Даты

en: Method of handling multiple date fields in the same query. Return items that have any matching date field (date = field_1 OR field_2), or only those with matches in all selected date fields (date = field_1 AND field_2).
be: Метад працы з некалькімі палямі даты ў адном запыце.  Вяртае элементы толькі з адпаведнымі палямі даты (date = field_1 OR field_2), альбо толькі пазначаныя ва ўсіх абраных палях даты (date = field_1 AND field_2).

en: You must select at least one date field for this filter.
be: Вы павіны выбраць хаця бы адно поле даты для гэтага фільтра.

en: Missing date fields!
be: Прапушчаны палі даты!

en: (@field) <strong>Exposed</strong> @widget @format
be: (@field) <strong>Выстаўлены(ая, ае)</strong> @widget @format

en: Broken handler @table.@field
be: Зламаны апрацоўшчык  @table.@field

en: Skipping broken view @view
be: Прапусцiць пашкоджаны прагляд @view

en: Ajax callback for view loading.
be: Ajax callback для прагляду загрузкi

en: Changes cannot be made to a locked view.
be: Немагчыма дадаць змены да заблакаванага прагляду

en: Time ago (with "ago" appended)
be: У мінулым часе (з далучаным "мінулым")

en: Time span (with "ago/hence" appended)
be: Прамежак часу (з далучаным "у мінулым/з гэтага")

en: Default settings for this view.
be: Наладкі змоўчання для гэтага выгляду.

en: Display the view as a page, with a URL and menu links.
be: Паказаць выгляд як старонку з  URL і спасылкамі меню.

en: Display the view as a block.
be: Паказаць віды ў выглядзе блока.

en: Attachments added to other displays to achieve multiple views in the same view.
be: Дадаткі дададзеныя у іншыя паказы каб кратныя віды былі у адным і тым жа відзе.

en: Display the view as a feed, such as an RSS feed.
be: Паказаць віды ў выглядзе стужкі, напрыклад у выглядзе RSS стужкі.

en: Displays rows one after another.
be: Паказваць радкі па чарзе.

en: Displays rows as an HTML list.
be: Паказвае радкі у выглядзе  HTML спісу.

en: Displays rows in a grid.
be: Паказвае радкі ў сетцы.

en: Displays rows in a table.
be: Паказвае радкі ў табліцы.

en: The title of the comment.
be: Загаловак каментара.

en: Comment count
be: Колькасць каментароў

en: Display the comment with standard comment view.
be: Паказаць каментар у стандартным выглядзе.

en: Display the comment as RSS.
be: Паказаць каментар як RSS.

en: The title of the node.
be: Назва вузла.

en: The date the node was posted.
be: Дата размяшчэння вузла.

en: Updated year + month
be: Абноўлены год + месяц

en: Updated year
be: Абноўлены год

en: Updated month
be: Абноўлены месяц

en: Updated day
be: Абноўлены дзень

en: Updated week
be: Абноўлены тыдзень

en: Has new content
be: Мае новы змест

en: Poll
be: Апытанне

en: Links from
be: Спасылкі з

en: Links to
be: Спасылкі на

en: Total views
be: Увесь прагляд

en: Views today
be: Праглядаў сёння

en: Most recent view
be: Самыя апошнія прагляды

en: The user who visited the site.
be: Карыстальнік, які наведаў сайт.

en: The name of the file.
be: Імя файла.

en: The status of the file.
be: Статус файла.

en: The date the file was uploaded.
be: Дата, калі файл быў загружаны.

en: The user or author name.
be: Імя карыстальніка ці аўтара.

en: Language of the user
be: Мова карыстальніка

en: The user's picture, if allowed.
be: Выява карыстальніка, калі дазволена.

en: User ID from URL
be: ID карыстальніка з URL

en: User ID from logged in user
be: ID карыстальніка пасля аўтарызацыі

en: contact
be: кантакт

en: @current of @max
be: @current з @max

en: Language settings
be: Моўныя наладкі

en: Machine-readable name
be: Машыначытаемае імя

en: Contact form
be: Форма кантакту

en: Ampersand
be: Ампэрсанд (знак &)

en: This account's default language for e-mails, and preferred language for site presentation.
be: Гэта стандартная мова аккаунта для электронных лістоў, і пераважная мова для адлюстравання сайта.

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
be: Машыначытальнае імя павінна ўтрымліваць толькі малыя літары, лічбы і падкрэсліванне.

en: Edit field
be: Рэдагаваць поле

en: Search form
be: Форма пошуку

en: Popular content
be: Папулярныя матэрыялы

en: Date and time
be: Дата і час

en: Content translation
be: Пераклад змесціва

en: Text format
be: Фармат тэкста

en: The name of the site.
be: Назва сайта.

en: %title is invalid.
be: %tittle недапушчальны.

en: HTTP Request Error importing %filename: @error
be: Памылка HTTP запыту пры імпарце %filename: @error

en: Failed to open file: %filename
be: Немагчыма адчыніць файл: %filename

en: Invalid calendar file: %filename
be: Недапушчальны файл каляндара: %filename

en: Invalid calendar file.
be: Недапушчальны файл каляндара.

en: Custom input format
be: Асабіста наладжаны фармат уводу

en: Hide repeat rule
be: Схаваць паўтаральнае правіла

en: There are errors in @field_name value #@delta:
be: Памылкі ў значэнні #@delta поля @field_name:

en: There are errors in @field_name:
be: Памылкі ў полі @field_name:

en: Complete documentation for the Date and Date API modules is available at <a href="@link">http://drupal.org/node/92460</a>.
be: Поўная дакументацыя па модулях Date і Date API даступна на <a href="@link">http://drupal.org/node/92460</a>.

en: Use default jQuery timepicker
be: Выкарыстоўваць прадвызначаны jQuery каляндар па выбару дат

en: Manual time entry, no jQuery timepicker
be: Ручны ўвод часу, не jQuery каляндар па выбару дат

en: Timepicker
be: Каляндар па выбару дат

en: Current exceptions
be: Бягучыя выключэнні

en: Date wizard
be: Date майстар

en: Content type name
be: Імя тыпу змесціва

en: Machine-readable name. Allowed values: (a-z, 0-9, _). If this is not an existing content type, the content type will be created.
be: Машыначытэльнае імя. Дазволеныя значэнні: (a-z, 0-9, _). Калі гэта неіснуючы тып змесціва -будзе створаны новы.

en: Content type label
be: Цэтлік тыпу змесціва

en: The human-readable name for this content type. Only needed when creating a new content type.
be: Чытэльнае імя для гэтага змесціва. Неабходна толькі пры стварэнні новага тыпу змесціва.

en: A date content type that is linked to a Views calendar.
be: Тып змесціва даты, які перанакіроўвае на каляндар Views.

en: Content type description
be: Апісанне тыпу змесціва

en: A description for the content type. Only needed when creating a new content type.
be: Апісанне тыпу змесціва. Неабходна толькі пры стварэнні новага тыпу змесціва.

en: Date field name
be: Імя поля Даты

en: Machine-readable name. Allowed values: (a-z, 0-9, _) Must not be an existing field name.
be: Машыначытэльнае імя. Дазволеныя значэнні: (a-z, 0-9, _). Не павінна быць існуючым імём поля.

en: Date field label
be: Цэтлік поля Даты

en: The human-readable label for this field.
be: Чытэльны цэтлік для гэтага поля.

en: Date widget type
be: Тып віджэта Даты

en: Show repeating date options
be: Паказаць паўтаральныя опцыі дат

en: Date field type
be: Тып поля Даты

en: The recommend type is Datetime, except for historical dates or dates with only year or month granularity. Older or incomplete dates should use the Date type (an ISO date).
be: Рэкамендаваны тып - Дата/час, выключаючы гістрачныя даты ці даты дэталізацыі толькі да года ці месяца. Старэйшыя ці няпоўныя даты павінны выкарыстоўваць тып Даты (дату ISO).

en: Date timezone handling
be: Апрацоўка часавага пояса даты

en: Timezone handling should be set to 'none' for granularity without time elements.
be: Апрацоўка часавага пояса павінна быць пазначана як "аніводная" для дэталізацыі без элементаў часу.

en: Create a calendar for this date field
be: Стварыць каляндар для гэтага поля даты.

en: This content type name already exists, adding new field to existing content type.
be: Гэта імя змесціва ўжо існуе, дадайце новае поле да існуючага тыпу змесціва.

en: This field name already exists.
be: Гэта імя ўжо існуе.

en: Timezone handling must be none for granularity without time.
be: Апрацоўка часовага пояса павінна быць пазначана як "none" для дэталізацыі без элементаў часу.

en: Date Tools
be: Прылады Date

en: Tools to import and auto-create dates and calendars.
be: Прылады для імпарту і аўтоматычнага стварэння  дат і календароў.

en: Date browser
be: Прагляд даты

en: Date back/next navigation to attach to other displays. Requires the Date argument.
be: Навігацыя папярэдняй/наступнай Даты, каб дадаць да  іншых выяўленняў. Патрабуецца аргумент Date.

en: Date browser style
be: Стыль Даты браўзера

en: Creates back/next navigation.
be: Стварае назад/далей навігацыю.

en: Date (!base_table)
be: Дата (!base_table)

en: Filter any Views !base_table date field.
be: Адфільтраваць поле даты Views !base_table

en: Select the type of date value to be used in defaults, summaries, and navigation. For example, a granularity of 'month' will set the default date to the current month, summarize by month in summary views, and link to the next and previous month when using date navigation.
be: Выберыце тып значэння даты, які будзе выкарыстоўвацца звычайна, у падсумаванні і навігацыі. Напрыклад, дэталізацыі 'месяц' усталюе звычайную дату  для бягучага месяца, вынік за месяц у рэзюмэ паглядаў, і спасылкі на наступны і папярэдні месяц пры выкарыстанні даты навігацыі.

en: You must select at least one date field for this argument.
be: Вы павінны выбраць як мінімум адно поле даты для гэтага аргумента.

en: Navigate to previous year
be: Перайсці да папярэдняга года

en: Navigate to next year
be: Перайсці да наступнага года

en: Navigate to previous month
be: Перайсці да папярэдняга месяца

en: Navigate to next month
be: Перайсці да наступнага месяца

en: Navigate to previous week
be: Перайсці да папярэдняга тыдня

en: Navigate to next week
be: Перайсці да наступнага тыдня

en: Navigate to previous day
be: Перайсці да папярэдняга дня

en: Navigate to next day
be: Перайсці на наступны дзень

en: View full page month
be: Паказаць цалкам старонку месяца

en: manage fields
be: кіраваць палямі

en: @field_name (Locked)
be: @field_name (Заблакавана)

en: %name must be a positive integer.
be: %name павінна быць станоўчым цэлым лікам.

en: Relative date
be: Адносная дата

en: Show End Date
be: Паказаць Дату Заканчэння

en: Default values
be: Прадвызначанае значэнне

en: The unique ID of the comment.
be: Унікальны ID каментара.

en: The IP address of the computer the comment was posted from.
be: IP адрэса кампутара з якога быў зроблены каментар.

en: The name left by the comment author.
be: Імя, пакінутае аўтарам каментару.

en: The email address left by the comment author.
be: e-mail адрас, пакінуты аўтарам каментару.

en: The home page URL left by the comment author.
be: URL галоўнай старонкі, пакінуты аўтарам каментару.

en: The URL of the comment.
be: URL каментара

en: Edit URL
be: Рэдагаваць URL

en: The URL of the comment's edit page.
be: URL старонкі рэдагавання каментароў.

en: The date the comment was posted.
be: Дата стварэння каментара.

en: The comment's parent, if comment threading is active.
be: Каментар з'яўляецца бацькоўскім, калі дрэва каментараў актыўнае.

en: The node the comment was posted to.
be: Матэрыял да якога быў зроблены каментар.

en: The number of comments posted on a node.
be: Колькасць каментароў да матэрыяла.

en: New comment count
be: Новая колькасць каментароў

en: The number of comments posted on a node since the reader last viewed it.
be: Колькасць каментароў, размешчаных ў матэрыяле, з моманту апошняга прагляду чытачом.

en: The type of the node.
be: Тып вузла.

en: The language the node is written in.
be: Мова, на якой напісаны вузел.

en: The URL of the node.
be: URL вузла.

en: The URL of the node's edit page.
be: URL вузлоў рэдагавання старонкі.

en: Date changed
be: Дата змененая

en: The date the node was most recently updated.
be: Дата нядаўнага абнаўлення вузла.

en: The author of the node.
be: Аўтар вузла.

en: Poll winner
be: Пераможца ў апытанні

en: The winning poll answer.
be: Адказ, які перамог ў апытанні.

en: Poll winner votes
be: Галасы, якія перамаглі ў апытанні

en: The number of votes received by the winning poll answer.
be: Колькасць галасоў, атрыманых пераможцам апытання.

en: Poll winner percent
be: Працэнт пераможцаў ў апытанні

en: The percentage of votes received by the winning poll answer.
be: Адсотак галасоў, атрыманых пераможцам апытання.

en: The number of visitors who have read the node.
be: Колькасць наведвальнікаў сайта, якія прачыталі вузел.

en: The number of visitors who have read the node today.
be: Колькасць наведвальнікаў сайта, якія сёння чыталі вузел.

en: Last view
be: Апошні прагляд

en: The date on which a visitor last read the node.
be: Апошняя дата, калі наведвальнік сайта чытаў вузел.

en: The slogan of the site.
be: Лозунг сайта

en: The administrative email address for the site.
be: Адміністрацыйны адрас электроннай пошты на сайце.

en: The URL of the site's front page.
be: URL галоўнай старонкі сайту.

en: Login page
be: Старонка ўваходу

en: The URL of the site's login page.
be: URL старонкі ўваходу на сайт.

en: The unique ID of the uploaded file.
be: Унікальны ID для спампаваных файлаў.

en: The name of the file on disk.
be: Імя файла на дыску.

en: The web-accessible URL for the file.
be: URL для доступу да файла праз вэб.

en: The date the file was most recently changed.
be: Дата, калі файл быў зменены апошні раз.

en: The user who originally uploaded the file.
be: Карыстальнік, які запампаваў гэты файл.

en: The unique ID of the taxonomy term.
be: Унікальны ідэнтыфікатар тэрміна таксанаміі.

en: The name of the taxonomy term.
be: Назва тэрміна таксанаміі.

en: The optional description of the taxonomy term.
be: Дадатковае апісанне тэрміна таксанаміі.

en: The number of nodes tagged with the taxonomy term.
be: Колькасць матэрыялаў тэгіраванны тэрмінам таксанаміі.

en: The URL of the taxonomy term.
be: URL тэрміна таксанаміі

en: The vocabulary the taxonomy term belongs to.
be: Тэрмін слоўніка таксанаміі належыць да.

en: The unique ID of the taxonomy vocabulary.
be: Унікальны ідэнтыфікатар слоўніка таксанаміі.

en: The name of the taxonomy vocabulary.
be: Назва слоўніка таксанаміі

en: The optional description of the taxonomy vocabulary.
be: Апісанне слоўніка таксанаміі (па жаданню)

en: Term count
be: Колькасць тэрмінаў

en: The number of terms belonging to the taxonomy vocabulary.
be: Кольскаць тэрмінаў належных да слоўніка таксанаміі.

en: The unique ID of the user account.
be: Унікальны ID карыстальніка акаўнта

en: The login name of the user account.
be: Лагін карыстальніка акаўнта.

en: The email address of the user account.
be: E-mail карыстальніка акаўнта

en: The URL of the account profile page.
be: URL профільнай старонкі акаўнта

en: The date the user last logged in to the site.
be: Дата апошняга ўваходу карыстальніка на сайт.

en: The date the user account was created.
be: Дата стварэння акаўнту карыстальніка

en: (active tab)
be: (актыўны таб)

en: Text formats
be: Тэкставыя фарматы

en: Override defaults
be: Адмяніць значэнні па змоўчанні

en: no preview
be: не чарнавому прагляду

en: Image styles
be: Стылі малюнка

en: manage display
be: кіраваць адлюстраваннем

en: Revision log message
be: Перагляд log-паведамлення

en: Full content
be: Увесь кантэнт

en: Warning: Give to trusted roles only; this permission has security implications.
be: Заўвага: прызначайце толькі давераным ролям; гэта права мае  ахоўную функцыю.

en: You must include at least one positive keyword with 1 character or more. | You must include at least one positive keyword with @count characters or more.
be[0]: Вы павінны ўключыць, па меншай меры, адно станоўчае ключавое слова з 1 сімвалам, ці больш.
be[1]: Вы павінны ўключыць, па меншай меры, адно станоўчае ключавое слова з колькасцю сімвалаў @count, ці больш.

en: Searched %type for %keys.
be: Пошук %type для %keys.

en: Image style
be: Стыль выявы

en: Available variables are: [site:name], [site:url], [user:name], [user:mail], [site:login-url], [site:url-brief], [user:edit-url], [user:one-time-login-url], [user:cancel-url].
be: Дазволеныя пераменныя: [site:name], [site:url], [user:name], [user:mail], [site:login-url], [site:url-brief], [user:edit-url], [user:one-time-login-url], [user:cancel-url].

en: None (original image)
be: Ніяк (сапраўдная выява)

en: Use ISO-8601 week numbers
be: Карыстайцеся лічбамі тыдня ISO-8601

en: IMPORTANT! If checked, First day of week MUST be set to Monday
be: Важна! Калі адзначана, першы дзень тыдня павінен быць усталяваны на панядзелак.

en: When using ISO-8601 week numbers, the first day of the week must be set to Monday.
be: Пры выкарыстоўванні лічбаў тыдня ISO-8601, першы дзень тыдня павінен быць панядзелак.

en: Field @label (@field_name)
be: Поле @label (@field_name)

en: There are no date fields in this database.
be: У гэтай базе дадзеных няма палёў дат.

en: The date field which whose type should be changed.
be: Поле даты, тып якога павінен быць зменен.

en: The type of date to change the field to.
be: Тып даты для змены поля

en: New type:
be: Новы тып:

en: The current type is the same as the chosen type. There is nothing to change.
be: Бягучы тып аднолькавы з тым, які вы абралі. Няма чаго змяняць.

en: The field @field_name has been changed from @old_type to @new_type.
be: Поле @field_name было зменена з @old_type на @new_type.

en: Change a date field from one type to another. Very experimental, use at your own risk!
be: Змяніце адзін тып поля даты на іншы. Даволи небяспечна, выкарыстоўваць толькі на свой асабісты страх і рызыку.

en: Year range
be: Гадавы дыяпазон

en: Linked to content
be: Звязаны са змесцівам

en: Administrative overlay
be: Адміністратыўны перакрываючы слой

en: Nothing
be: Нічога

en: Current additions
be: Бягучыя далучэнні

en: Also includes !additional_dates.
be: Таксама выключае !additional_dates.

en: Repeats !interval !bymonth !byday !count !until !except. !additional
be: Паўтарае !interval !bymonth !byday !count !until !except. !additional

en: Date year range must be in the format -9:+9, 2005:2010, -9:2010, or 2005:+9
be: Дыяпазон года ў даце павінен быць у фармаце -9:+9, 2005:2010, -9:2010, or 2005:+9

en: Access the views administration pages.
be: Доступ да прагляду адміністрацыйных старонак

[ctx: datetime]
en: All day
be: Цэлы дзень
    у кантэксце: datetime

[ctx: datetime]
en: Year
be: Год
    у кантэксце: datetime

[ctx: datetime]
en: Month
be: Месяц
    у кантэксце: datetime

[ctx: datetime]
en: Week
be: Тыдзень
    у кантэксце: дзень і час

[ctx: datetime]
en: Day
be: Дзень
    у кантэксце: datetime

en: Display:
be: Паказаць:

en: Multiple values:
be: Множныя значэнні:

en: Identify a specific number of values to display, or leave blank to show all values.
be: Вызначце канкрэтную колькасць значэнняў для адлюстравання, ці пакіньце поле пустым, каб паказаць усе значэнні.

en: starting from @isodate
be: Пачаць з @isodate

en: ending with @isodate
be: Скончыць з @isodate

en: Identify specific start and/or end dates in the format YYYY-MM-DDTHH:MM:SS, or leave blank for all available dates.
be: Вызначыць канкрэтныя даты пачатку і/альбо заканчэння ў фармаце YYYY-MM-DDTHH:MM:SS, ці пакінуць пустым для наяўных датаў.

en: Repeat rule:
be: Паўтараць правіла:

en: How many time units should be shown in the 'time ago' string.
be: колькі адзінак вымярэння часу павінна быць паказана ў радку 'у мінулым часе'.

en: Show @count value(s) starting with @date1, ending with @date2
be: Паказаць @count значэнне(і, яў) пачынаючы з @date1, і сканчваючы @date2

en: earliest
be: Ранейшае

en: latest
be: апошні

en: Show repeat rule
be: Паказаць паўтаральнае правіла

en: Display time ago, showing @interval units.
be: Паказаць прошлы час, карыстаючыся значэннем @interval

en: View Repeating Dates
be: Паказаць Паўтаральныя Даты

en: The duration of the time period given by the dates.
be: Прамежак часу, зададзены датай

[ctx: datetime]
en: Hour
be: Гадзіна 
    у кантэксце: datetime

[ctx: datetime]
en: Minute
be: Хвіліна
    у кантэксце: datetime

[ctx: datetime]
en: Second
be: Секунда
    у кантэксце: datetime

en: The year is invalid.
be: Няправільны год.

en: The month is invalid.
be: Няправільны месяц.

en: The day is invalid.
be: Няправільны дзень.

en: The hour is invalid.
be: Няправільная гадзіна.

en: The minute is invalid.
be: Няправільная хвіліна.

en: The second is invalid.
be: Няправільная секунда.

[ctx: ampm]
en: am
be: am
    у кантэксце: ampm

[ctx: ampm]
en: pm
be: pm
    у кантэксце: ampm

[ctx: date_order]
en: First
be: Першы
    у кантэксце: date_order

[ctx: date_order]
en: Second
be: Другі 
    у кантэксце: date_order

[ctx: date_order]
en: Third
be: Трэці
    у кантэксце: date_order

[ctx: date_order]
en: Fourth
be: Чацвёрты
    у кантэксце: date_order

[ctx: date_order]
en: Fifth
be: Пяты
    у кантэксце: date_order

[ctx: date_order_reverse]
en: Last
be: Апошні
    у кантэксце: date_order_reverse

[ctx: date_order_reverse]
en: Next to last
be: Прадапошні
    у кантэксце: date_order_reverse

[ctx: date_order_reverse]
en: Third from last
be: Трэці з канца
    у кантэксце: date_order_reverse

[ctx: date_order_reverse]
en: Fourth from last
be: Чацьверты  з канца
    ў кантэксце: date_order_reverse

[ctx: date_order_reverse]
en: Fifth from last
be: Пяты з канца
    ў кантэксце:date_order_reverse

[ctx: date_nav]
en: Prev
be: Папярэд
    у кантэксце: date_nav

[ctx: date_nav]
en: Next
be: Наступны(ая)
    у кантэксце: date_nav

en: Configure the Date Popup settings.
be: Наладзіць Date Popup (Выкідную Дату)

en: Add exception
be: Дадаць выключэнне

en: Add addition
be: Дадаць далучэнне

[ctx: date_order]
en: Every
be: Кожны
    у кантэксце: date_order

[ctx: day_name]
en: Sunday
be: Нядзеля
    у кантэксце: day_name

[ctx: day_name]
en: Monday
be: Панядзелак
    у кантэксце: day_name

[ctx: day_name]
en: Tuesday
be: Аўторак
    у кантэксце: day_name

[ctx: day_name]
en: Wednesday
be: Серада
    у кантэксце: day_name

[ctx: day_name]
en: Thursday
be: Чацьвер
    у кантэксце: day_name

[ctx: day_name]
en: Friday
be: Пятніца
    у кантэксце: day_name

[ctx: day_name]
en: Saturday
be: Субота
    у кантэксце: day_name

en: This operation does not yet work for the Drupal 7 version.
be: Гэта функцыя яшчэ не працуе для версіі Drupal 7.

en: Range of allowed years, oldest to newest. '-1:+1 means oldest date is one year back, newest is one year forward from current year.
be: Дыяпазон дазволеных гадоў, ад самай старой, да самай новай. '-1:+1 азначае, што самая старая дата - адзін год назад, самая новая дата - адзін год наперад ад бягучага года.

en: Your content type @name has been created.
be: Быў створаны ваш тып змесціва @name.

en: Your date field @name has been created.
be: Была створана ваша поле даты  @name  .

en: Administer date tools
be: Адміністраваць прылады Даты

en: Dates and calendars can be complicated to set up. The !date_wizard makes it easy to create a simple date content type and related calendar.
be: Можа быць складана ўсталяваць Даты і календары. !date_wizard робіць лягчэй стварэнне простых тыпаў кантэнта і  звязанага каляндара

en: Easy creation of date content types and calendars.
be: Простае стварэнне тыпаў змесціва даты і календароў.

en: Views integration for date fields and date functionality.
be: Паказаць інтэграцыю для палёў даты і яе функцыянавання.

en: Filter any Views !base_table date field by a date argument, using any common ISO date/period format (i.e. YYYY, YYYY-MM, YYYY-MM-DD, YYYY-W99, YYYY-MM-DD--P3M, P90D, etc).
be: Адфільтраваць поле даты Views !base_table па даце аргумента, выкарыстоўваючы агульны ISO  фармат даты/перыяду (i.e. YYYY, YYYY-MM, YYYY-MM-DD, YYYY-W99, YYYY-MM-DD--P3M, P90D, etc).

en: Set the allowable minimum and maximum year range for this argument, either a -X:+X offset from the current year, like '-3:+3' or an absolute minimum and maximum year, like '2005:2010' . When the argument is set to a date outside the range, the page will be returned as 'Page not found (404)' .
be: Усталяваць дапушчальны мінімальны і максімальны дыяпазон года для гэтага аргумента, альбо адлегласцю -X:+X ад бягучага года як '-3:+3', альбо поўны мінімальны і максімальны год як '2005:2010'. Калі аргумент усталяваны да па-за межамі дыяпазона даты, старонка будзе вернута як 'Старонка не знойдзена (404)'.

en: Method of handling multiple date fields in the same query. Return items that have any matching date field (date = field_1 OR field_2), or only those with matches in all selected date fields (date = field_1 AND field_2).
be: Метад  працы з некалькімі палямі даты ў адном запыце. Вяртае элементы, якія маюць адпаведныя палі даты (дата = field_1 ЦІ field_2), ці толькі пазначаны ва ўсіх абраных палях (дата = field_1 І field_2).

en: 5 minute
be: 5 хвілін

en: 15 minute
be: 15 хвілін

en: %time hence
be: %time з гэтага часу

en: Select date field(s) to filter.
be: Выбраць поле(палі) да фільтра.

en: All Day
be: Цэлы дзень

en: Edit @section
be: Паправіць @section

en: Edit this view to add a display.
be: Паправіць гэты view-с для

en: If this value is received, the filter will be ignored; i.e, "all values"
be: Калі гэта значэнне абрана, фільтр будзе праігнараваны; г. зн. "усе значэнні"

en: Time hence
be: З гэтага часу

en: Time hence (with "hence" appended)
be: З гэтага часу (з далучаным "з гэтага")

en: Time span (future dates have "-" prepended)
be: Прамежак часу (будучыя даты маюць устаўку "-")

en: Time span (past dates have "-" prepended)
be: Прамежак часу (былыя даты маюць устаўку "-")

en: export view
be: экспартаваць выгляд

en: delete view
be: выдаліць выгляд

en: Date field values
be: Значэнні поля даты

en: Tokens related to date field values.
be: Токены датычныя значэнняў даты поля.

en: The date value.
be: Значэнне даты.

en: Relative default value
be: Адноснае прадвызначаннае значэнне

en: The year is invalid. Please check that entry includes four digits.
be: Недапушчальны год. Значэнне павінна ўтрымліваць чатыры лічбы.

en: <strong>Exposed</strong> @widget @format
be: <strong>Усталявана</strong> @widget @format

en: Date with repeat
be: Дата з паўторам

en: Datestamp range
be: Дыяпазон Пазнакі часу

en: Datetime
be: Дата/час

en: Datetime range
be: Дыяпазон даты/часу

en: Migrate example - dates
be: Перанасіць прыклад - даты

en: Example migration into date fields
be: Прыклад пераносу ў палі даты

en: Source id
be: Крыніца id

en: A simple date
be: Простая дата

en: Start value for a date range
be: Значэнне Пачатку для дыяпазона даты

en: Simple datestamp
be: Простая адзнака часу

en: Start value for a datestamp range
be: Значэнне Пачатку для дыяпазона адзнакі часу

en: Simple datetime
be: Просты дата/час

en: Start value for a datetime range
be: Значэнне Пачатку для дыяпазона даты/часу

en: Sample of a repeating date field
be: Прыклад поля даты, якое паўтараецца

en: Examples of migrating with the Date module
be: Прыклады пераносу з модулем Date

en: Store a date in the database as a timestamp, deprecated format to support legacy data.
be: Захоўваць дату ў базе дадзеных у фармаце часаадзнакі, састарэлым фармаце для падтрымкі сумяшчальных дадзеных.

en: Pop-up calendar
be: Выкідны каляндар

en: A 'Start date' date is required for field %field #%delta.
be: Дата 'Дата Пачатку' патрабуецца для поля %field #%delta.

en: An 'End date' is required for field %field #%delta.
be: 'Дата Заканчэння' патрабуецца для поля %field #%delta.

en: The End date value.
be: Значэнне даты Заканчэння

en: Choose how users view dates and times:
be: Абярыце, якім чынам карыстальнікі будуць бачыць дату і час:

en: To add or edit options, visit <a href="@date-time-page">Date and time settings</a>.
be: Каб дадаць ці рэдагаваць опцыі, наведайце <a href="@date-time-page">Наладкі даты і часу</a>.

en: Both Start and End dates
be: Абедзве даты: Пачатку і Заканчэння

en: Start date only
be: Толькі дата пачатку

en: End date only
be: Толькі дата Заканчэння

en: Display dates using the @format format
be: Паказаць даты ў фармаце @format

en: Display both Start and End dates
be: Паказаць абедзве даты: Пачатку і Заканчэння

en: Display Start date only
be: Паказаць толькі дату Пачатку

en: Display End date only
be: Паказаць толькі дату Заканчэння

en: Default date
be: Прадвызначанная дата

en: No default value
be: Няма прадвызначанага значэння

en: Describe a time by reference to the current day, like '+90 days' (90 days from the day the field is created) or '+1 Saturday' (the next Saturday). See !strtotime for more details.
be: Апісаць час са спасылкай на бягучы дзень, як '+90 дзён' (90 дзён са дня стварэння поля) ці '+1 субота' (наступная субота). Каб даведацца больш дэталяў, глядзіце !strtotime.

en: Default end date
be: Прадвызначанная дата заканчэння

en: Relative default value for end date
be: Адноснае прадвызначаннае значэнне для даты заканчэння

en: The Strtotime default value for the End Date is invalid.
be: Неправільнае прадвызначанае значэнне Strtotime для даты Заканчэння.

en: Date entry options
be: Опцыі запісу Date

en: Control the order and format of the options users see.
be: Кантраляваць парадак і фармат опцый, якія бачаць карстыльнікі.

en: Override the input format selected above. Define a php date format string like 'm-d-Y H:i' (see <a href="@link">http://php.net/date</a> for more details).
be: Замяніць вылучаны вышэй уведзены фармат. Вызначыць радок фармата даты php як 'm-d-Y H:i' (каб даведацца больш дэталяў, глядзіце <a href="@link">http://php.net/date</a>).

en: Time increments
be: Часавыя прырашчэнні

en: 10 minute
be: 10 хвілін

en: 30 minute
be: 30 хвілін

en: The location of date part labels, like 'Year', 'Month', or 'Day' . 'Above' displays the label as titles above each date part. 'Within' inserts the label as the first option in the select list and in blank textfields. 'None' doesn't label any of the date parts. Theme functions like 'date_part_label_year' and 'date_part_label_month' control label text.
be: Размяшчэнне часткі цэтлікаў дат, такіх як "Год", "Месяц", "Дзень". "Above" адраджае цэтлік у якасці  назвы для кожнай часткі даты. "Within" пазначе цэтлік  як першую опцыю ў абраным спісе і ў пустых тэкставых палях. "None" не пазначае ніякіх частак  даты. Такія функцыі тэмы як 'date_part_label_year' and 'date_part_label_month' кантралююць пазначэнне тэксту.

en: The location of date part labels, like 'Year', 'Month', or 'Day' . 'Above' displays the label as titles above each date part. 'None' doesn't label any of the date parts. Theme functions like 'date_part_label_year' and 'date_part_label_month' control label text.
be: Размяшчэнне пазнак часткі даты, такіх як 'Год', 'Месяц' ці 'Дзень'. 'Вышэй' паказвае пазначэнне ў якасці  назвы вышэй кожнай часткі даты. 'Аніводны(ая)' не пазначае ніякіх частак  даты. Такія функцыі тэмы як 'date_part_label_year' і 'date_part_label_month' кантралююць пазначэнне тэксту.

en: Please enter a custom date format, or choose one of the preset formats.
be: Калі ласка, увядзіце карыстальніцкі фармат даты, або выбярыце адзін з прадвызначанных фарматаў.

en: Select the date attributes to collect and store.
be: Выберыце дату атрыбутаў для збору і захавання.

en: Date attributes to collect
be: Атрыбуты даты для збору

en: End dates are used to collect duration. E.g., allow an event to start on September 15, and end on September 16.
be: Дата Заканчэння выкарыстоўваецца для задання перыяду. Напрыклад, дазваляе вызначыць для падзеі дату Пачатку 15 верасня і дату Заканчэння 16 верасня.

en: Collect an end date
be: Сабраць дату заканчэння

en: Select the timezone handling method for this date field.
be: Абраць метад апрацоўкі часавага пояса для гэтага поля даты.

en: Empty 'End date' values will use the 'Start date' values.
be: Пустыя значэнні 'Дата Заканчэння' будуць выкарыстоўваць значэнні 'Дата Пачатку'.

en: @field_name Start date value #@delta
be: @field_name значэнне даты Пачатку #@delta

en: @field_name End date value #@delta
be: @field_name значэнне даты Заканчэння #@delta

en: @field_name Start date
be: @field_name дата Пачатку

en: @field_name End date
be: @field_name дата Заканчэння

en: A 'Start date' date is required if an 'end date' is supplied for field %field #%delta.
be: Дата 'Дата Пачатку' неабходна, калі 'дата заканчэння' вызначана для поля %field #%delta.

en: A 'Start date' date is required if an 'End date' is supplied for field %field #%delta.
be: Дата 'Дата Пачатку' неабходна, калі 'Дата Заканчэння' вызначана для поля %field #%delta.

en: The End date must be greater than the Start date.
be: Дата Заканчэння павінна быць пазнейшай за Дату Пачатку

en: The Start date is invalid.
be: Няправільная Дата Пачатку

en: The End date is invalid.
be: Няправільная Дата Заканчэння

en: More settings and values
be: Больш наладак і значэнняў

en: Date entry
be: пачатак Даты

en: Starting and ending year
be: год Пачатку и Заканчэння

en: !start-date to !end-date
be: !start-дата(ы) да !end-дата(ы)

en: Date part
be: частка Даты

en: Makes date/time fields available.
be: Зрабіць палі даты\часу даступнымі

en: Starting year
be: Пачатак года

en: Enter a relative value (-9, +9) or an absolute year such as 2015.
be: Увесці адноснае значэнне (-9, +9) ці поўны год, такі як 2015.

en: Ending year
be: Заканчэнне года

en: The value input for field %field is invalid:
be: Значэнне поля %field ўведзена няправільна:

en: The value input for field %field is invalid.
be: Значэнне поля %field ўведзена няправільна.

en: The @part is missing.
be: @part згубленны

en: The value @date does not match the expected format.
be: Значэнне @date не супадае з зададзеным фарматам.

en: Missing system date settings
be: Згубленыя сістэмныя налады даты

en: System date settings
be: Сістэмныя налады даты

en: @count year from now | @count years from now
be[0]: @count год, ад бягучага
be[1]: @count гады ад бягучага

[ctx: datetime]
en: Date
be: Дата
    у кантэксце: datetime

[ctx: datetime]
en: Time
be: Час
    у кантэксце: datetime

en: Provides support for importing into date fields with the Migrate module.
be: Забяспечвае падтрымку для імпарта палёў даты з модулем Migrate.

en: This content type is used for demonstrating and testing migration into Date fields.
be: Гэты тып зместу выкарыстоўваецца для паказу і тэставання пераносу ў палі Date.

en: Date Migration Example
be: Прыклад Пераносу Даты

en: E.g., @date
be: Напр., @date

en: <p>The Date Popup module allows for manual time entry or use of a jQuery timepicker plugin. The Date module comes with a default jQuery timepicker which is already installed. The module also supports a dropdown timepicker that must be downloaded separately. The dropdown timepicker will not appear as an option until the code is available in the libraries folder. If you do not want to use a jQuery timepicker, you can choose the "Manual time entry" option below and users will get a regular textfield instead.</p>
be: <p>Модуль Date Popup дазваляе ўручную ўводзіць час ці выкарыстоўваць jQuery плагін календара па выбару дат. Модуль Date пастаўляецца з прадвызначаным jQuery календаром па выбару дат, які ўжо ўсталяваны. Модуль таксама падтрымлівае выплыўны каляндар па выбару дат, які мусіць быць асобна спампаваны. Выплыўны каляндар па выбару дат не будзе паказвацца як опцыя, пакуль код даступны ў папцы бібліятэкі. Калі вы не жадаеце выкарыстоўваць jQuery каляндар па выбару дат, ніжэй вы можаце выбраць опцыю "Ручнога ўводу часу", і карыстальнікі атрымаюць звычайнае тэставае поле.</p>

en: Use dropdown timepicker
be: Выкарыстоўваць выплыўны каляндар па выбару дат

en: <p>To install the dropdown timepicker, create a <code>!directory</code> directory in your site installation. Then visit <a href="@download">@download</a>, download the latest copy and unzip it. You will see files with names like jquery.timepicker-1.1.2.js and jquery.timepicker-1.1.2.css. Rename them to jquery.timepicker.js and jquery.timepicker.css and copy them into <code>!directory</code>.</p>
be: <p>Каб усталяваць выплыўны каляндар па выбару дат, стварыце <code>!directory</code> каталог ва ўсталёўцы вашага сайта. Затым наведайце <a href="@download">@download</a>, спампуйце апошнюю версію і распакуйце яе. Вы ўбачыце файлы з назвамі накшталт jquery.timepicker-1.1.2.js і jquery.timepicker-1.1.2.css. Пераназавіце іх на jquery.timepicker.js і jquery.timepicker.css ды скапіруйце ў <code>!directory</code>.</p>

en: <p>The Date Popup calendar includes some css for IE6 that breaks css validation. Since IE 6 is now superceded by IE 7, 8, and 9, the special css for IE 6 has been removed from the regular css used by the Date Popup. If you find you need that css after all, you can add it back in your theme. Look at the way the Garland theme adds special IE-only css in in its page.tpl.php file. The css you need is:</p>
be: <p>Каляндар Date Popup уключае некаторы css для IE6, які ламае css сцвярджэнне. Зараз IE 6 заменены IE 7, 8 і IE 8,  і асаблівы css для IE 6 быў перанесены са звычайнага css, які выкарыстоўваецца Date Popup. Калі пасля вы знаходзіце, што вам неабходны гэты css, вы можаце дадаць яго назад у сваю тэму. Зірнуць, як тэма Garland дадае асаблівы толькі IE css у свой файл page.tpl.php. Сss, які вам неабходны:</p>

en: Display a matching second date field as a 'End date'.
be: Паказаць другое адзначанае поле дат як "Дату Заканчэння"

en: The content type name must be no more than 12 characters long when using it to create a calendar and blocks.
be: Імя тыпа змесціва павінна быць не больш за 12 сімвалаў, пры стварэнні каляндара ці блокаў.

en: The field name must be no more than 26 characters long.
be: Імя поля павінна быць не больш за 26 сімвалы.

en: @label -  start date (!name)
be: @label -  дата пачатку (!name)

en: @label -  start date
be: @label -  дата пачатку

en: @label - end date (!name:!column)
be: @label - дата заканчэння (!name:!column)

en: @label - end date:!column
be: @label - дата заканчэння:!column

en: Page by date
be: Старонка па даце

en: Page using the value of a date field.
be: Пранумераваць старонкі, карыстаючыся значэннем поля даты.

en: Select one or more date fields to filter with this argument.
be: Выбраць адно ці болей палёў, каб адфільтраваць гэты аргумент.

en: Add multiple value identifier
be: Дадаць множны ідэнтыфікатар значэння

en: Dates to compare
be: Даты для параўнання

en: Start/End date range
be: Дыяпазон даты Пачатку/Заканчэння

en: Only this field
be: Толькі гэта поле

en: If selected the view will check if any value starting with the 'Start' date and ending with the 'End' date matches the view criteria. Otherwise the view will be limited to the specifically selected fields. Comparing to the whole Start/End range is the recommended setting when using this filter in a Calendar. When using the Start/End option, it is not necessary to add both the Start and End fields to the filter, either one will do.
be: Абраны від,які адпаведны крытэрыям віда, будзе правяраць, ці пачынаецца значэнне з даты "Пачатку" і ці сканчываецца датай "Заканчэння". У адваротным выпадку, від будзе  абмяжоўвацца спецыяльна абранымі палямі. Параўноўвая з цэлым дыяпазонам Пачатку/Заканчэння, гэтыя наладкі больш падыходзяць да іх выкарыстоўвання ў Каляндары. Пры выкарыстоўванні опцыі Пачатак/Заканчэнне вам не патрэбна дадаваць к фільтру абодва палі Пачатку і Заканчэння, аднаго будзе дастаткова.

en: Add an identifier to the view to show which multiple value date fields meet the filter criteria. Note: This option may introduce duplicate values into the view. Required when using multiple value fields in a Calendar or any time you want the node view of multiple value dates to display only the values that match the view filters.
be: Дадаць ідэнтыфікатар да прагляду для паказу палёў з множнымі значэннямі даты адпавядаючых крытэрыю фільтра. Заўвага: Гэта опцыя можа дадаць паўтаральныя значэнні да прагляду. Неабходна калі выкарыстоўваюцца палі з множнымі значэннямі ў Календары ці у любым другім разе, калі Вы жадаеце праглядзець толькі тыя значэнні якія адпавядаюць крытэрыю прагляду.

en: Date selection form element
be: Элемент формы выбара даты

en: Filter granularity
be: Узроўні фільтра

en: Relative start date
be: Адносная дата пачатку

en: Relative end date
be: Адносная дата заканчэння

en: Relative dates are computed when the view is displayed. Examples: now, now +1 day, 12AM today, Monday next week. <a href="@relative_format">More examples of relative date formats in the PHP documentation</a>.
be: Адносныя даты вылічваюцца падчас адлюстравання прадстаўлення. Прыклады: зараз, +1 дзень ад бягучага, поўдзень, Панядзелак наступнага тыдня. <a href="@relative_format">Больш прыкладаў адносных фарматаў даты - у дакументацыі PHP</a>.

en: Relative start date not specified.
be: Адносная дата пачатку не вызначана

en: Relative end date not specified.
be: Адносная  дата заканчэння не вызначана

en: Relative date not specified.
be: Адносная  дата не вызначана

en: Position: @position, format: @format.
be: Пазіцыя: @position, фармат: @format.

en: This pager works together with a Date or Content date field contextual filter. If a Date filter has been added to the view, this pager will provide back/next paging to match the granularity of that filter (i.e. paging by year, month, week, or day). The filter must also be configured to use a DATE default value. If there is no Date contextual filter on this view, or if it has not been set to use a default date, the pager will not appear.
be: Гэты гартальнік працуе з кантэкставым фільтрам па полі Date ці  Content.  Калі фільтр па полі Date быў даданы да прагляду, гартальнік будзе забяспечваць  перагортванне для супадзення розных узроўняў гэтага фільтра (напрыклад, выбар  па году, месяцу, тыдні ці дні). Фільтр павінен быць наладжаны для выкарыстання прадвызначанага значэння  DATE. Калі няма кантэкставага фільтра па полі Date ў гэтым праглядзе, ці ён не быў наладжан для выкарыстання прадвызначанай даты, навігатар не ўзнікне.

en: Date identifier
be: Ідэнтыфікатар даты

en: The query identifier to use when fetching date data from in the URL. Note that if you have more than one display in the same view that uses the date pager (like a page and a block), the pager id must be different for each one or both will change when the pager value changes.
be: Карыстайцеся запытам ідэнтыфікатара пры выбарцы дадзеных з даты ў URL. Звярніце ўвагу на тое, што калі ў вас адкрыта больш за адзін  дысплэй ў адным акенцы, якое выкарыстоўвае гартальнік дат(як старонка и блок), гартальнік id  павінен быць розным для кожнага, альбо змянняцца для усіх, калі змяняецца значэнне гартальніка старонкі.

en: Where to place the date pager, on the top, bottom, or both top and bottom of the content.
be: Куды размясціць гартальнік даты: наверсе, унізе ці адначасова і наверсе, і ўнізе.

en: Link format
be: Фармат спасылкі

en: Is empty
be: пусты(ая, ое)

en: Same as Default date
be: Аднолькавы з  прадвызначаннай датай

en: Repeating date
be: Паўтаральная дата

en: Repeating dates use an 'Unlimited' number of values. Instead of the 'Add more' button, they include a form to select when and how often the date should repeat.
be: Паўтаральныя даты выкарыстоўваюць "Неабмежаваную" колькасць значэнняў. Замест кнопкі "Дадаць яшчэ", яны ўключаюць форму для выбару: калі і як часта павінна паўтарацца дата.

en: Allow user to see a page with all the times a date repeats.
be: Дазволіць карыстальніку бачыць старонку з усімі часамі, якія паўтарае дата.

en: The widgets for repeating dates have changed. Please check the Display Fields page for each content type that has repeating date fields and confirm that the right widget has been selected.
be: Віджэты паўтарэння датаў зменены. Калі ласка, праверце старонку Адлюстравання Палёў для кожнага тыпу кантэнта, які паўтараецца з палямі даты, і праверце, ці правільны віджэт быў абраны.

en: Starting year must be in the format -9, or an absolute year such as 1980.
be: Пачатковы год павінен быць у фармаце -9, або ў абсалютным значэнні, напрыклад, 1980.

en: Ending year must be in the format +9, or an absolute year such as 2030.
be: Год заканчэння павінен быць у фармаце +9, або ў абсалютным значэнні, напрыклад, 2030.

en: Set a condition based on the value of a date field
be: Усталяваць умовы заснаваныя на значэнні поля даты

en: Is not Empty
be: Непусты(ое)

en: The comparison to perform to determine if the date field meets the condition. For multiple value date fields, all values will be checked to see if any meet the condition.
be: Параўнанне, каб выканаць вызначэнне, ці задавальняе ўмове поле даты. Для некалькіх значэнняў палёў даты, усе значэнні будуць правераны, каб бачыць, ці задавальняецца любое з іх.

en: The value the field should contain to meet the condition. This can either be an absolute date in ISO format (YYYY-MM-DDTHH:MM:SS) or a relative string like '12AM today'. Examples: 2011-12-31T00:00:00, now, now +1 day, 12AM today, Monday next week. <a href="@relative_format">More examples of relative date formats in the PHP documentation</a>.
be: Поле павінна ўтрымліваць значэнне, каб задаволіць умову.  Гэта можа быць альбо поўная дата ў фармаце ISO (YYYY-MM-DDTHH:MM:SS), альбо адносны радок як '12AM Сёння'. Напрыклад: 2011-12-31T00:00:00, зараз, +1 дзень ад бягучага, поўдзень, Панядзелак наступнага тыдня. <a href="@relative_format">Больш прыкладаў фарматаў адносных даты - у дакументацыі PHP</a>.

en: Adds an option to the Context module to set a context condition based on the value of a date field.
be: Дадае опцыю да модуля Context, каб усталяваць умову кантэксту, заснаваную на значэнні поля даты.

en: Display all day checkbox
be: Паказаць усе чэкбоксы за дзень

en: Determines whether to display the 'All Day' checkbox to the user.
be: Вызначае, ці паказваць пераключальнік "Увесь дзень" для карыстальніка.

en: Date format options
be: Опцыі фармата даты

en: The date format used in titles and summary links for this argument. The default format is based on the granularity of the filter, i.e. month: @example_month, day: @example_day.
be: Фармат даты, які выкарыстоўваецца для загалоўкаў і  кароткіх  апісанняў для гэтага аргумента. Прадвызначаны фармат заснаваны на структуры узроўняў фільтра, такіх як месяц: @example_month, дзень: @example_day.

en: Custom summary date format
be: Асабыста наладжаны фармат даты

en: A custom format for the title and summary date format. Define a php date format string like 'm-d-Y H:i' (see <a href="@link">http://php.net/date</a> for more details).
be: Карыстальніцкі фармат для загалоўкаў і кароткіх  апісанняў дат.  Вызначце php радок формата даты як 'm-d-Y H:i' (Каб даведацца больш дэталяў, глядзіце <a href="@link">http://php.net/date</a> ).

en: Tokens related to views.
be: Токены звязаныя з відамі

en: The human-readable name of the view.
be: Зручнае для ўспрымання імя віда

en: The description of the view.
be: Апісанне віда

en: The machine-readable name of the view.
be: Машыначытальнае імя віда

en: The title of current display of the view.
be: Загаловак бягучага адлюстравання віда

en: The URL of the view.
be: Спасылка віда.

en: Apostrophe
be: Апостраф

en: The <em>All Day</em> functionality has been moved into a separate module. This new module provides the option to add an <em>All Day</em> checkbox to toggle time on and off for date fields. It also contains the theme that displays the <em>All Day</em> text on fields that have no time. For consistency with prior code, it has been automatically enabled. If you don't want the <em>All Day</em> functionality you can disable this module.
be: Функцыянальнасць <em>Поўны дзень</em> была перанесена ў асобны модуль. Гэты новы модуль дазваляе дадаць чэкбокс <em>Поўны дзень</em>, каб пераключаць на і з палёў даты. Ён таксама ўтрымлівае тэмы, якія адлюстроўваюць тэкст <em>Поўны дзень</em> у палях без часу. У згодзе з папярэднім кодам, ён уключаны аўтаматычна. Калі вам не патрэбна функцыянальнасць <em>Поўны дзень</em>, вы можаце адключыць гэты модуль.

en: The <em>Date Repeat</em> integration for Date fields is being moved into a separate module. For consistency with prior code, it has been automatically enabled if the Date Repeat API module is enabled. If you don't use <em>Date Repeat</em> functionality in your fields, you can disable this module.
be: Інтэграцыя <em>Date Repeat</em> для палёў Date была перанесена ў асобны модуль. У згодзе з папярэднім кодам, ён уключаны аўтаматычна, калі задзейнічаны модуль Date Repeat API. Калі вам не патрэбна функцыянальнасць <em>Date Repeat</em> у вашых палях, вы можаце адключыць гэты модуль.

en: Date All Day
be: Дата Цэлы Дзень

en: Adds 'All Day' functionality to date fields, including an 'All Day' theme and 'All Day' checkboxes for the Date select and Date popup widgets.
be: Дадае функцыянальнасць 'Цэлы Дзень' для палёў даты, уключаючы тэму 'Цэлы Дзень' і чэкбоксы 'Цэлы Дзень' для выбару Даты і выкідных віджэтаў Даты.

[ctx: Date repeat]
en: Repeats
be: Паўтарэнні
    ў кантэксце: Date repeat

[ctx: Date repeat]
en: Every @interval days
be: Кожныя @interval дні(дзён)
    у кантэксце: Date repeat

[ctx: Date repeat]
en: Every @interval weeks
be: Кожныя @interval тыдні(яў)
    у кантэксце: Date repeat

[ctx: Date repeat]
en: Every @interval months
be: Кожныя @interval месяцы(аў)
    у кантэксце: Date repeat

[ctx: Date repeat]
en: Every @interval years
be: Кожныя @interval год(оў)
    у кантэксце: Date repeat

[ctx: Date repeat]
en: Repeat on
be: Паўтарыць у
    у кантэксце: Date repeat

[ctx: Date repeat]
en: Every weekday
be: Кожны будны дзень
    у кантэксце: Date repeat

[ctx: Date repeat]
en: Every Mon, Wed, Fri
be: Кожны пн, ср, пт
    у кантэксце: Date repeat

[ctx: Date repeat]
en: Every Tue, Thu
be: Кожны аў, чц
    у кантэксце: Date repeat

[ctx: Date repeat]
en: Repeats every
be: Паўтараецца кожны
    у кантэксце: Date repeat

en: every weekday
be: кожны будны дзень

en: monday wednesday friday
be: панядзелак серада пятніца

en: tuesday thursday
be: аўторак чацьвер

[ctx: Date repeat]
en: On day @bymonthday of
be: У дзень @bymonthday
    у кантэксце: Date repeat

[ctx: Date repeat]
en: Bymonth
be: На працягу месяца
    у кантэксце: Date repeat

[ctx: Date repeat]
en: On the @byday of
be: На працягу @byday з
    у кантэксце: Date repeat

en: On day ... of ...
be: Дзень ... з ...

en: On the ... of ...
be: ... з ...

[ctx: Date repeat]
en: After @count occurrences
be: Пасля @count супадзенняў
    у кантэксце: Date repeat

[ctx: Date repeat]
en: Count
be: Колькасць
    у кантэксце: Date repeat

[ctx: Date repeat]
en: On
be: У
    у кантэксце: Date repeat

[ctx: Date repeat]
en: Until
be: Пакуль
    у кантэксце: Date repeat

[ctx: Date repeat]
en: Stop repeating
be: Спыніць паўтарэнне
    у кантэксце: Date repeat

[ctx: Date repeat]
en: Exclude dates
be: Выключаць даты
    у кантэксце: Паўтарэнне даты

[ctx: Date repeat]
en: Include dates
be: Уключаць даты
    у кантэксце: Паўтарэнне даты

en: Repeat settings
be: Паўтарыць наладкі

[ctx: datetime_singular]
en: Daily
be: Паўсядзённы
    у кантэксце: datetime_singular

[ctx: datetime_singular]
en: Weekly
be: Штотыднёвы
    у кантэксце: datetime_singular

[ctx: datetime_singular]
en: Monthly
be: Штомесячны
    у кантэксце: datetime_singular

[ctx: datetime_singular]
en: Yearly
be: Штогадавы
    у кантэксце: datetime_singular

[ctx: Date repeat]
en: Missing value in 'Range of repeat'. (UNTIL).
be: Адсутнічае значэнне ў "Дыяпазоне паўтора". (Пакуль).
    у кантэксце:Date repeat

[ctx: Date repeat]
en: Missing value in 'Range of repeat': Year (UNTIL)
be: Адсутнічае значэнне ў "Дыяпазоне паўтора": Год (ПАКУЛЬ) у кантэксце: Date repeat

[ctx: Date repeat]
en: Missing value in 'Range of repeat': Month (UNTIL)
be: Адсутнічае значэнне ў "Дыяпазане паўтора": Месяц (ПАКУЛЬ)
    у кантэксце:Date repeat

[ctx: Date repeat]
en: Missing value in 'Range of repeat': Day (UNTIL)
be: Адсутнічае значэнне ў "Дыяпазане паўтора": Дзень (ПАКУЛЬ)
    у кантэксце:Date repeat

[ctx: Date repeat]
en: Missing value in 'Range of repeat'. (COUNT).
be: Адсутнічае значэнне ў "Дыяпазоне паўтора". (ПАДЛІК).
    у кантэксце:Date repeat

[ctx: Date repeat]
en: Expanded
be: Пашыраны
    ў кантэксце:Date repeat

[ctx: Date repeat]
en: Collapsed
be: Спынілася
    ў кантэксце:Date repeat

[ctx: Date repeat]
en: Repeat display
be: Паўтараць дэманстрацыю
    ў кантэксце: Date repeat

[ctx: Date repeat]
en: Should the repeat options form start out expanded or collapsed? Set to 'Collapsed' to make those options less obtrusive.
be: Форма паўтора опцый павінна пачацца з разгорнутай ці згорнутай? Паставіць "Згорнутую", каб зрабіць гэтыя опцыі меньш заўважнымі.
    ў кантэксце: Date repeat

en: Date Repeat Field
be: Поле Паўтора Даты

en: Creates the option of Repeating date fields and manages Date fields that use the Date Repeat API.
be: Стварае опцыю Паўтаральных  палёў дат і кіруе палямі Дат, якія выкарыстоўваюць  Date Repeat API.

en: Cache dates
be: Даты аплаты

en: Date objects can be created and cached as date fields are loaded rather than when they are displayed to improve performance.
be: Аб'екты тыпу Дата могуць быць створаныя і закэшаваныя як палі даты і лепш загружаюцца тады, калі яны адлюстроўваюцца для паляпшэння прадуктыўнасці

en: Maximum dates per field
be: Максімальная колькасць дат на кожнае поле

en: If set to '0', all date values on every entity will be cached. Note that caching every date on fields that may have a large number of multiple or repeating values may create a significant performance penalty when the cache is cleared. The suggested setting for multiple value and repeating fields is no more than 4 values per field.
be: Калі нададзена значэнне '0', усе значэнні даты ў кожнай сутнасці будуць закэшаваны. Майце на ўвазе, што кэшыраванне кожнай даты ў палях, якія могуць мець буйную колькасць шматзначных ці паўтараючыхся значэнняў, можа значна знізіць прадукцыйнасць, калі кэш будзе ачышчаны. Прапанаваныя наладкі для шматзначных і паўтараючыхся палей - ня больш за 4 значэння на поле.

en: The number of cache values must be a number.
be: Колькасць кэшыраванных значэнняў павінна вызначацца лічбай.

en: The number of cache values must be a number 0 or greater.
be: Колькасць кэшыраванных значэнняў павінна вызначацца лічбай 0 ці большай.

en: Settings for modules the use the Date API.
be: Наладкі для модуляўб якія выкарыстоўваюць Date API.

en: to:
be: да:

en: Dates and calendars can be complicated to set up. The !date_wizard makes it easy to create a simple date content type and with a date field.
be: Даты і календары могуць быць складаныя ў наладзе. !date_wizard дазваляе лёгка стварыць просты тып кантэнту з уключаным полем даты.

en: Dates and calendars can be complicated to set up. If you enable the Date Tools module, it provides a Date Wizard that makes it easy to create a simple date content type with a date field.
be: Можа быць складана ўсталяваць Даты і календары. Калі вы ўключыце Модуль Date Tools, гэта  забяспечыць карыстанне Майстарам Даты, які спрасціць працэс стварэння тыпаў матэрыялаў з палямі дадзеных.

en: <h2>Tools for Dates and Calendars</h2>
be: <h2>Прылады для Даты і Календароў</h2>

en: Fill out the following form to auto-create a date content type, with a datetime field and matching pre-configured calendar. If the calendar module is enabled and the option to create a calendar is chosen, a calendar and upcoming events block will be created, an ical feed will be added to the calendar. Nodes created from this new content type will include a link to the calendar, and the calendar will have a link to the 'add new date' form. You can also add new date fields to an existing content type by entering the existing content type name instead of creating a new one.
be: Запоўніце наступную форму для аўтаматычнага стварэння тыпа змесціва дат з палём даты і часу і адпаведным, загадзя сканфігураваным, каляндаром. Калі  модуль каляндара ўсталяваны, і абрана опцыя па яго стварэнню, будзе створан сам каляндар и  блок надыходзячых мерапрыемстваў. Вузлы, створаныя з гэтага новага тыпу змесціва будуць улучаць спасылку на каляндар, а каляндар будзе мець спасылку на форму "дадаць новую дату". Вы таксама можаце дадаць новыя палі даты да ўжо існуючага тыпу змесціва, уводзячы  ўжо існуючае імя  тыпа змесціва замест стварэння новага.

en: Only a limited set of options are displayed here to make this easy to set up. Once the date has been created you will be able to make other changes to the date settings and add other fields to your new content type on the Manage fields screen. You can also make changes to the calendar on the Views edit page.
be: Тут паказваецца толькі абмежаваны набор опцый, каб зрабіць лягчэй іх усталёўку. Як толькі дата была створана, вы  атрымаеце магчымасць мяняць іншыя наладкі даты і дадаваць новы тып змесціва  на экран поля Manage. Вы таксама можаце мяняць каляндар на старонцы рэдагавання  Views.

en: Date Wizard and other tools to manage and create dates and calendars.
be: Майстар Date і іншыя прылады для стварэння даты і каляндара.

en: How to display the time ago or time hence for this field.
be: Як паказаць мінулы час ці час, ад якога адштурхоўваюцца, для гэтага поля.

en: No valid timezone name was provided.
be: Было нададзена нядапушчальнае імя часавага пояса.

en: Please choose a year.
be: Калі ласка, абярыце год.

en: Please choose a month.
be: Калі ласка, абярыце месяц.

en: Please choose a day.
be: Калі ласка, абярыце дзень.

en: Please choose an hour.
be: Калі ласка, абярыце гадзіну.

en: Please choose a minute.
be: Калі ласка, абярыце хвіліну.

en: Please choose a second.
be: Калі ласка, абярыце секунду.

en: Clean URL
be: "Чыстыя" спасылкі

en: The format for pager link urls. With the Pager format, the links look like 'calendar/?date=2020-05'. The Clean URL format links look like 'calendar/2020-05'. The Clean format links look nicer but the Pager format links are likely to work better if the calendar is used in blocks or panels.
be: Фармат спасылак гартальніка. У фармаце Гартальніка (Pager) спасылкі выглядаюць як 'calendar/?date=2020-05'. У фармаце "Чыстых" спасылак (Clean URL) - як 'calendar/2020-05'. "Чыстыя" спасылкі выглядаюць лепей, але спасылкі ў фармаце Гартальніка верагодна будуць працаваць лепей у выпадку выкарыстання календара ў блоках ці панэлях.

en: The timezone has been set to <a href="@regional_settings">@timezone</a>.
be: Часавы пояс быў усталяваны ў <a href="@regional_settings">@timezone</a>.

en: The Date API requires that you set up the <a href="@regional_settings">site timezone</a> to function correctly.
be: Date API патрабуе, каб вы усталявалі <a href="@regional_settings">часавы пояс сайта</a> для правільнага функцыянавання.

en: The first day of the week has been set to <a href="@regional_settings">@day</a>.
be: Першы дзень тыдня быў усталяваны ў href="@regional_settings">@day</a>.

en: The Date API requires that you set up the <a href="@regional_settings">site first day of week settings</a> to function correctly.
be: Date API патрабуе, каб вы ўсталявалі <a href="@regional_settings">наладкі першага дня тыдня на сайце</a> для правільнага функцыянавання.

en: The medium date format type has been set to to @value. You may find it helpful to add new format types like Date, Time, Month, or Year, with appropriate formats, at <a href="@regional_date_time">Date and time</a> settings.
be: Сярэдні тып фармату даты быў усталяваны для @value. Магчыма, гэта будзе зручным, каб дадаваць новыя тыпы фармату як Дата, Час, Месяц ці Год з суадноснымі фарматамі, у наладках <a href="@regional_date_time">Даты і часу</a>.

en: The Date API requires that you set up the <a href="@regional_date_time">system date formats</a> to function correctly.
be: Date API патрабуе, каб вы ўсталявалі <a href="@regional_date_time">сістэмныя фарматы даты</a> для правільнага функцыянавання.

en: The Date API requires that you set up the <a href="@regional_settings">site timezone and first day of week settings</a> and the <a href="@regional_date_time">date format settings</a> to function correctly.
be: Date API патрабуе, каб вы ўсталявалі <a href="@regional_settings">наладкі часавага пояса сайта і першага дня тыдня</a> і <a href="@regional_date_time">наладкі фармата даты</a> для правільнага функцыянавання.

en: Display dates using the default format because the specified format (@format) is not defined
be: Паказаць даты ў прадвызначаным фармаце, таму што ўказаны фармат (@format) не вызначаны

en: Date text widgets have been updated to use an increment of 1.
be: Тэкставы віджэт Даты абноўлены, каб карыстацца прырашчэннем 1.
