Training (7.x-2.0) - en to pt translation catalogue (23 entries)

en: Home
pt: Início

en: Content
pt: Conteúdo

en: Description
pt: Descrição

en: Date
pt: Data

en: Help
pt: Ajuda

en: Header
pt: Cabeçalho

en: Footer
pt: Rodapé

en: Start Date
pt: Data inicial

en: Desc
pt: Decrescente

en: Topic
pt: Tópico

en: Sequence
pt: Sequência

en: Assignment
pt: Atribuição

en: First sidebar
pt: Primeira barra lateral

en: Second sidebar
pt: Segunda barra lateral

en: File upload
pt: Envio de arquivo

en: Main menu
pt: Menu principal

en: Course
pt: Curso

en: Page top
pt: Topo da página

en: Page bottom
pt: Fim da página

en: Navigation bar
pt: Barra de navegação

en: Highlighted
pt: Destacado

en: Training
pt: Treinamento

en: Trainer
pt: Treinador
