Training (7.x-2.2) - en to hi translation catalogue (17 entries)

en: Home
hi: मुख्य पृष्ठ

en: Status
hi: अवस्था

en: Content
hi: सामग्री

en: Description
hi: उल्लेख

en: Date
hi: तारीख

en: Help
hi: मदद

en: Header
hi: ऊपरी भाग

en: Footer
hi: पादलेख

en: Start Date
hi: आरंभ तारीख

en: Desc
hi: अवरोही

en: Topic
hi: विषय

en: Video
hi: वीडियो

en: Sequence
hi: अनुक्रम

en: Main menu
hi: मुख्य मेनू

en: Page top
hi: पृष्ठ का शीर्ष

en: Page bottom
hi: पृष्ठ के नीचे

en: Highlighted
hi: चिन्हांकित किया गया
