Training (7.x-2.3) - en to de translation catalogue (22 entries)

en: Home
de: Startseite

en: Content
de: Inhalt

en: Description
de: Beschreibung

en: Date
de: Datum

en: Help
de: Hilfe

en: Header
de: Kopfzeile

en: Footer
de: Fußzeile

en: Start Date
de: Startdatum

en: Desc
de: Absteigend

en: Topic
de: Thema

en: Feedback
de: Rückmeldung

en: Sequence
de: Sequenz

en: Assignment
de: Zuordnung

en: First sidebar
de: Erste Seitenleiste

en: Second sidebar
de: Zweite Seitenleiste

en: File upload
de: Datei-Upload

en: Main menu
de: Hauptmenü

en: Course
de: Kurs

en: Page top
de: Seitenanfang

en: Page bottom
de: Fußzeile

en: Navigation bar
de: Navigationsleiste

en: Highlighted
de: Hervorgehoben
