Training (7.x-2.3) - en to it translation catalogue (19 entries)

en: Status
it: Stato

en: Content
it: Contenuto

en: Description
it: Descrizione

en: Date
it: Data

en: Help
it: Aiuto

en: Header
it: Intestazione

en: Footer
it: Piè di pagina

en: Start Date
it: Data di Inizio

en: Desc
it: Disc

en: Topic
it: Argomento

en: Sequence
it: Sequenza

en: Assignment
it: Attribuzione

en: First sidebar
it: Prima barra laterale

en: Second sidebar
it: Seconda barra laterale

en: Main menu
it: Menu principale

en: Page top
it: Inizio pagina

en: Page bottom
it: Fondo pagina

en: Navigation bar
it: Barra di navigazione

en: Highlighted
it: Evidenziato
