Training (7.x-2.4) - en to ps translation catalogue (9 entries)

en: Home
ps: کور

en: Status
ps: حالت

en: Content
ps: منځپانګه

en: Description
ps: سپړنه

en: Date
ps: نيټه

en: Help
ps: مرسته

en: Header
ps: سرۍ

en: Footer
ps: پښۍ

en: Topic
ps: موضوع
