Training (7.x-2.6) - en to fr translation catalogue (21 entries)

en: Home
fr: Accueil

en: Status
fr: État

en: Content
fr: Contenu

en: Help
fr: Aide

en: Header
fr: Entête

en: Footer
fr: Pied de page

en: Start Date
fr: Date de début

en: Topic
fr: Sujet

en: Video
fr: Vidéo

en: Sequence
fr: Séquence

en: Assignment
fr: Assignation

en: First sidebar
fr: Première barre latérale

en: Second sidebar
fr: Seconde barre latérale

en: File upload
fr: Transfert de fichier

en: Main menu
fr: Menu principal

en: Course
fr: Cours

en: Page top
fr: Haut de page

en: Page bottom
fr: Bas de page

en: Navigation bar
fr: Barre de navigation

en: Highlighted
fr: Mis en évidence

en: Training
fr: Formation
