Training (7.x-2.7) - en to tr translation catalogue (21 entries)

en: Home
tr: Ana Sayfa

en: Status
tr: Durum

en: Content
tr: İçerik

en: Description
tr: Açıklama

en: Date
tr: Tarih

en: Help
tr: Yardım

en: Header
tr: Üst bilgi

en: Footer
tr: Alt bilgi

en: Start Date
tr: Başlangıç Tarihi

en: Desc
tr: Azalan

en: Topic
tr: Konu

en: Feedback
tr: Geri bildirim

en: Sequence
tr: Sıralama

en: First sidebar
tr: İlk kenar çubuğu

en: Second sidebar
tr: İkinci kenar çubuğu

en: File upload
tr: Dosya yüklemesi

en: Main menu
tr: Ana menü

en: Course
tr: Kurs

en: Page top
tr: Sayfa başı

en: Page bottom
tr: Sayfanın altı

en: Highlighted
tr: Vurgulanmış
