Training (7.x-2.8) - en to fa translation catalogue (19 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Status
fa: وضعیت

en: Content
fa: محتوا

en: Description
fa: شرح

en: Date
fa: تاریخ

en: Help
fa: راهنما

en: Header
fa: سربرگ

en: Footer
fa: پاورقی

en: Start Date
fa: تاریخ شروع

en: Desc
fa: نزولی

en: Topic
fa: موضوع

en: Video
fa: ویدیو

en: Sequence
fa: دنباله

en: First sidebar
fa: اولین نوار کناری

en: Second sidebar
fa: نوار جانبی دوم

en: Main menu
fa: منوی اصلی

en: Page top
fa: بالای صفحه

en: Page bottom
fa: پایین صفحه

en: Highlighted
fa: موارد برجسته
