Training (7.x-2.8) - en to he translation catalogue (20 entries)

en: Home
he: דף הבית

en: Status
he: מצב

en: Content
he: תוכן

en: Description
he: תיאור

en: Date
he: תאריך

en: Help
he: עזרה

en: Header
he: כותרת עליונה

en: Footer
he: כותרת תחתונה

en: Start Date
he: תאריך התחלה

en: Desc
he: יורד

en: Topic
he: נושא

en: Video
he: וידאו

en: Sequence
he: רצף

en: First sidebar
he: עמודת צד ראשונה

en: Second sidebar
he: עמודה שנייה

en: Main menu
he: תפריט ראשי

en: Page top
he: ראש הדף

en: Page bottom
he: תחתית הדף

en: Navigation bar
he: סרגל ניווט

en: Highlighted
he: מובלט
