Training (7.x-2.9) - en to ast translation catalogue (9 entries)

en: Home
ast: Entamu

en: Status
ast: Estáu

en: Content
ast: Conteníu

en: Description
ast: Descripción

en: Date
ast: Data

en: Help
ast: Aida

en: Header
ast: Encabezáu

en: Footer
ast: Pie de páxina

en: Topic
ast: Asuntu
