Training (7.x-2.9) - en to bn translation catalogue (7 entries)

en: Home
bn: নীড়পাতা

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Content
bn: কনটেন্ট

en: Description
bn: বিবরণ

en: Date
bn: তারিখ

en: Help
bn: সহায়তা

en: Main menu
bn: প্রধান মেনু
