Training (7.x-3.1) - en to id translation catalogue (14 entries)

en: Home
id: Beranda

en: Content
id: Konten

en: Description
id: Deskripsi

en: Date
id: Tanggal

en: Help
id: Bantuan

en: Footer
id: Catatan kaki

en: Start Date
id: Tanggal Mulai

en: Topic
id: Topik

en: Sequence
id: Urutan

en: First sidebar
id: Sidebar pertama

en: File upload
id: Unggah File

en: Main menu
id: Menu utama

en: Page top
id: Halaman atas

en: Page bottom
id: Halaman bawah
