Translate Export (7.x-1.0) - en to da translation catalogue (18 entries)

en: select
da: vælg

en: delete
da: slet

en: Operations
da: Handlinger

en: Language
da: Sprog

en: edit
da: redigér

en: Export
da: Eksportér

en: String
da: Tekst

en: Clear
da: Ryd

en: Languages
da: Sprog

en: Context
da: Kontekst

en: export
da: eksportér

en: Language name
da: Sprognavn

en: Text group
da: Tekstgruppe

en: Export translation
da: Eksportér oversættelse

en: Select the language to export in Gettext Portable Object (<em>.po</em>) format.
da: Vælg hvilket sprog der skal eksporteres i Gettext Portable Object (<em>.po</em>) format.

en: String not found.
da: Tekststreng ikke fundet.

en: No strings available.
da: Ingen tilgængelige tekststrenge.

en: Multilingual - Internationalization
da: Sprog - Internationalisering
