Translate Export (7.x-1.0) - en to pt translation catalogue (17 entries)

en: select
pt: seleciona

en: delete
pt: apagar

en: Operations
pt: Operações

en: Language
pt: Idioma

en: edit
pt: editar

en: Export
pt: Exportar

en: Clear
pt: Limpar

en: Languages
pt: Idiomas

en: Context
pt: Contexto

en: export
pt: exportar

en: Language name
pt: Nome do idioma

en: Text group
pt: Grupo de texto

en: Export translation
pt: Exportar tradução

en: Select the language to export in Gettext Portable Object (<em>.po</em>) format.
pt: Selecione qual idioma você deseja exportar no formato Gettext Portable Object (<em>.po</em>).

en: String not found.
pt: A expressão não foi encontrada.

en: No strings available.
pt: Não há strings disponíveis.

en: Multilingual - Internationalization
pt: Multi-idioma - Internacionalização
