Translate Export (7.x-1.1) - en to fr translation catalogue (21 entries)

en: select
fr: sélectionner

en: delete
fr: supprimer

en: Operations
fr: Actions

en: Language
fr: Langue

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: edit
fr: modifier

en: Export
fr: Exporter

en: Filter
fr: Filtrer

en: String
fr: Chaîne de caractères

en: Clear
fr: Vider

en: Languages
fr: Langues

en: Context
fr: Contexte

en: export
fr: exporter

en: Language name
fr: Nom de la langue

en: Text group
fr: Groupes de texte

en: Export translation
fr: Exporter une traduction

en: Select the language to export in Gettext Portable Object (<em>.po</em>) format.
fr: Sélectionnez la langue que vous voulez exporter au format gettext portable (<em>.po</em>).

en: String not found.
fr: Terme non trouvé.

en: No strings available.
fr: Aucune chaîne disponible.

en: Multilingual - Internationalization
fr: Multilinguisme - Internationalisation

en: Edit selected
fr: Modifier les sélectionnés
