Translate Export (7.x-1.1) - en to hi translation catalogue (17 entries)

en: select
hi: चुने

en: delete
hi: मिटाएँ

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Language
hi: भाषा

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: edit
hi: संपादन करें

en: Export
hi: निर्यात करें।

en: Filter
hi: फिल्टर

en: String
hi: स्ट्रिंग

en: Clear
hi: साफ़ करें

en: Languages
hi: भाषायें

en: Context
hi: संदर्भ

en: Language name
hi: भाषा नाम

en: Text group
hi: पाठ समूह

en: Export translation
hi: अनुवाद निर्यात

en: Select the language to export in Gettext Portable Object (<em>.po</em>) format.
hi: भाषा का चयन करें Gettext पोर्टेबल ऑब्जेक्ट (<em>.po</em>) प्रारूप में निर्यात करने के लिए |

en: String not found.
hi: स्ट्रिंग नहीं मिला
